Druhá výhra ViOn-u, Takáč s trinástou nulou

Brankár Spartaka sa vyšvihol na prvú priečku poradia brankárov s najvyšším počtom vychytaných núl.

Ôsme kolo nadstavbovej časti prinieslo prvé víťazstvo Spartaka nad Ružomberkom pod vedením trénera Michala Gašparíka aj druhú domácu prehru „belasých“, ktorých na Tehelnom poli zdolala Žilina. Zodpovedala sa otázka o (ne)uskutočnení play-off o pohárovú Európu a opäť sa poriadne zamotáva súboj o najlepšieho strelca aktuálnej sezóny.

Polievkov gólový návrat

Róbert Polievka je späť. Jeden z najlepších útočníkov v aktuálnej sezóne sa vrátil do zápasového diania po zranení zadného stehenného svalu a svojich 30 minút na ihrisku v dueli s Košicami využil spôsobom sebe vlastným. V nadstavenom čase druhého polčasu totiž sólom, ktoré začalo na stredovej čiare, rozhodol o víťazstve svojho tímu 2:1 a vrátil sa späť na čelo poradia ligových strelcov. O prvú priečku sa momentálne delí s Tigranom Barseghyanom zo Slovana, obaja majú na svojom konte 12 gólov.

Na desiaty pokus

Spartaku to konečne vyšlo. Trnava zdolala Ružomberok prvýkrát od novembra 2020, tréner Michal Gašparík sa dočkal ligového víťazstva nad týmto súperom na desiaty pokus. Sobotňajší zápas rozhodol gólovo v 27. minúte Adrian Zeljkovič. Prehra Liptákov zároveň znamená, že už sa nedokážu bodovo dotiahnuť ani na jednu z prvých troch priečok tabuľky, a tak sa tento rok play-off o účasť v Európskej konferenčnej lige UEFA (EKL) neuskutoční. O dve miesta v 2. predkole EKL si to v záverečných kolách Niké ligy rozdajú Spartak, Žilina a DAC 1904.

Mr. Zero z Trnavy

Čisté konto Dominika Takáča v zápase s Ružomberkom má poradové číslo 13. Brankár Spartaka sa tak vyšvihol na prvú priečku v tejto štatistike, za ním nasleduje dvojica Josimar Dias Vozinha – Milan Borjan. Obaja majú rovný tucet vychytaných núl. Najnižší priemer inkasovaných gólov na zápas si naďalej drží brankár Slovana Milan Borjan (0,8) a najviac zákrokov má na svojom konte Matúš Hruška z banskobystrickej Dukly (102).

Víťazná domáca rozlúčka s Niké ligou

Po víťazstve v Košiciach, prvom v tejto sezóne, si hráči Zlatých Moraviec želali, aby prišlo ešte jedno, na domácej pôde. A prianie sa im vyplnilo. Cez víkend zdolali Skalicu vo ViOn Aréne 1:0, strelcom víťazného gólu bol po týždni opäť Marek Kuzma. Pre FC ViOn išlo zároveň o domácu rozlúčku s Niké ligou, pretože najbližšie hrajú v Michalovciach a posledný zápas proti Trenčínu odohrajú pre rekonštrukčné práce na svojom štadióne v Žiari nad Hronom. Zostupujúci celok zároveň zahnal obavy z prekonania ďalších negatívnych rekordov – tímom s najmenším počtom získaných bodov (7) a najväčším počtom prehier (27) zostáva Bardejov v smolnej sezóne 1998/1999.