Zavŕšenie obhajoby režíroval vynikajúci Trusa

Zavŕšenie obhajoby režíroval vynikajúci Trusa

Futbalisti Dunajskej Stredy sa aj tento rok môžu hrdiť označením úradujúci slovenský vicemajster.

Žlto-modrí spečatili svoju cestu za obhajobou druhého miesta víťazstvom 3:2 v Trenčíne nad Žilinou, hoci po prvom polčase prehrávali s MŠK po góle Patrika Iľka 0:1. Úspech FC DAC 1904 napokon režíroval jeden z najlepších hráčov ligovej jari Matej Trusa. Strelil tri góly, pričom každý iný. Najskôr usmernil k žrdi nepresnú strelu Herca, potom využil samostatný únik po skvelej Dimunovej prihrávke za obranu a napokon sa presadil z jedenástky po ruke Stojčevského, keď mu práve exekúciu pokutového kopu prepustil Dimun. Za Žilinčanov už len v úplnom závere nadstaveného času korigoval strelou od žrde Patrik Iľko.

Dunajskostredčania predviedli v závere sezóny skvelý marš. Nielenže Žiline ukončili sériu piatich zápasov bez prehry (3-2-0), ale aj tú svoju predĺžili na deväť duelov (6-3-0). V rámci nej v posledných štyroch stretnutiach zvíťazili, pričom pokorili Slovan, Podbrezovú, Trnavu a Žilinu. „Ďakujem hráčom, pretože v každom jednom tréningu počas každého jedného dňa v uplynulých siedmich mesiacoch išli naplno. Zvládli tlak, veľmi dobre naň reagovali, pracovali a verili v proces, ktorý sme pripravili. Denno-denne išli na sto percent. Ďakujem rovnako aj klubu, ktorý nám vytvoril maximálne podmienky na to, aby sme mohli dosiahnuť náš veľký cieľ. Rovnako dôležití boli aj fanúšikovia. Spojenie, ktoré medzi nami vzniklo najmä v posledný mesiac, bolo úžasné. Veľmi nám pomohli v domácich zápasoch, ale aj vonku. To, čo sme videli v poslednom dueli, náš klub potrebuje. Máme za sebou skvelý deň pre Dunajskú Stredu, ale napriek tomu už myslíme na to, ako sa zlepšiť v ďalšej sezóne,“ hovoril šťastný tréner Xisco Muňoz. 

Hrdinom večera na trenčianskom štadióne sa stal Matej Trusa, ktorý na jar strelil svoj druhý hetrik, celkovo v nadstavbe zaznamenal deväť gólov a s dvanástimi zásahmi skončil v poradí kanonierov tretí za 13-gólovou dvojicou Tigran Barseghyan (Slovan Bratislava) – Róbert Polievka (Banská Bystrica). „Bol to fantastický zápas. Po prvom polčase sme prehrávali 0:1 a všetci sme vedeli, že nás čaká posledný polčas v sezóne. Išli sme all in. Kým do prestávky sme boli trochu zatiahnutí, po zmene strán sme sa snažili súpera napádať a nakoniec sa nám to vyplatilo,“ poznamenal 23-ročný útočník žlto-modrých a na margo svojho prínosu pre mužstvo doplnil: „Bolo to fantastické. Pozdravujem môjho mentálneho trénera Lukáša, ktorý mi hovoril, že hetrik proti Slovanu je super, ale nemám to brať ako niečo, čo sa opakuje každý týždeň. Chutil tak fantasticky, že som ho musel zopakovať. Sme vicemajstri a budeme hrať v Konferenčnej lige, čo je vynikajúce. Stačí sa pozrieť, v akej situácii sme boli na jar. Sami sme si to vybojovali, nikto nám nedal nič zadarmo. Šliapali sme ako jeden stroj.“   

PRÁZDNOTA NAMIESTO EUFÓRIE 

Po zápase schádzali so sklonenými hlavami. Žilinčania boli takmer počas celej sezóny v prvej trojke, zimovali na druhej pozícii, no po poslednom zápase ročníka klesli na štvrtú priečku. „Prvý polčas sme dobre rozbehli a, žiaľ, v druhom sa za pätnásť minút všetko otočilo. Dunajská Streda svoje šance dotiahla do gólov a my nie, takže sme sklamaní. Cítime prázdnotu namiesto eufórie. Nepodarilo sa nám dosiahnuť to, po čom sme všetci túžili,“ poznamenal tréner žlto-zelených Michal Ščasný.