Detail zápasu

- 6. kolo
piatok 15.04.2022, 17:00 | MFK Ružomberok
0:0
(0:0)
Góly
Domáci
Bez gólov
Hostia
Bez gólov
Karty
Domáci
Maslo (55“)
Hostia
Zostavy
Rozostavenie
35
I. Krajčírik
19
L. Fabiš
3
J. Maslo
2
A. Mojžiš
13
M. Madleňák
4
O. Luterán
11
M. Kochan
31
M. Rymarenko
8
K. Domonkos
9
M. Regáli
18
M. Boďa
77
A. Čavrić
21
J. Zmrhal
16
A. Mustafič
19
A. Green
10
I. Rabiu
20
D. Kankava
81
V. De Marco
29
V. Božikov
4
G. Kashia
25
L. Pauschek
1
A. Chovan
Doplňujúce informácie
Zápas navštívilo 2928 divákov
Rozhodcovia: Boris Marhefka, Branislav Hancko, Erik Weiss
Informácie k zápasu

text TASR/ Hneď na začiatku sa do veľkej príležitosti dostal hosťujúci Čavrič, kľučkou si položil brániaceho protihráča, no zvnútra šestnástky vypálil nad bránku. Potom sa dlho hralo bez vážnejších možností na jednej či druhej strane. Mužstvám sa nedarilo vypracovať si tlak ani súvislejšie kombinačné pasáže. Liptáci to skúšali výpadmi po krídlach alebo cez hrotového útočníka Boďu, ich snaženie sa však väčšinou končilo už pred šestnástkou súpera a nedošlo k ohrozeniu Chovana. Podobné to bolo aj na opačnom konci, Krajčírik musel zasahovať len po strele Greena z uhla, ktorej predchádzal súboj domáceho brankára s Čavričom za hranicou veľkého vápna. "Belasí" ubránili pred polčasovou prestávkou štandardné situácie Ružomberka a držali bezgólový stav, ktorý im postačoval na majstrovskú definitívu.      

V úvode druhého dejstva Maslo fauloval prenikajúceho Čavriča a hosťom sa naskytol priamy kop zo sľubnej vzdialenosti. Hlavný rozhodca Marhefka najskôr ukázal Maslovi žltú kartu, ale situáciu ešte konzultoval s VAR a po prezretí videozáznamu ružomberského stopéra a kapitána vylúčil. Zo signálu po priamom kope vystrelil Kankava, jeho tečovaná strela nesmerovala medzi tri žrde. Slovan mal v početnej výhode najväčšiu šancu dovtedajšieho priebehu, Zmrhal vybojoval loptu a odcentroval, Rabiu prudko hlavičkoval a Krajčírik vyrazil. Neskôr sa v rýchlom brejku do zakončenia predral striedajúci Šaponjič, ktorý nahradil zraneného Čavriča, vracajúca sa defenzíva domácich zblokovala loptu na roh. Šaponjič poslal ďalšiu strelu nad bránku, no Bratislavčanov to nemuselo mrzieť, Ružomberčanov do ničoho nepustili a uhrali si potrebný výsledok. V závere udržal aspoň 0:0 pre domácich Krajčírik po strelách ďalších striedajúcich hráčov Agba a Holmana.

Peter Struhár, tréner Ružomberka: "Hlavne na začiatku sme chceli lepšie vstúpiť do stretnutia, aby sme strhli divákov na našu stranu a vytvorili tým tlak na Slovan. Nepodarilo sa nám to, naopak, Slovan mal dobrú šancu, my sme sa nevedeli dostať do našich tradičných vecí, až potom v druhej polovici. V prvom polčase sme hrozili zo štandardných situácií, do druhého sme urobili dve vynútené zmeny. Prišlo vylúčenie, potom sme sa už zamerali na obranu. Za to musím celý tím pochváliť, v defenzíve si všetci plnili úlohy aj v inakšej zostave. Chalani sa toho dobre zhostili, brankár Krajčírik nás v dôležitom momente veľmi dobre podržal. Chcel by som pogratulovať Slovanu k štvrtému titulu za sebou. Bod berieme, aj keď sme išli do toho s tým, že chceme zvíťaziť."      

Vladimír Weiss st., tréner Slovana: "Sme radi, že sme uhrali posledný bod, ktorý sme potrebovali k obhajobe majstrovského titulu. Veril som, že zápas bude otvorenejší, gólovejší. Obe mužstvá sú útočné, nevyužili sme niekoľko gólových príležitostí, ktoré sme si vypracovali. Chcelo to viac rozvahy, viac kvality vo finálnej fáze, aby sme sa mohli radovať z víťazstva. Nehrali sme na bod, chceli sme vyhrať. Po zápase to berieme, pretože sme hrali s kvalitným súperom, ktorý výborne bráni, je ochotný behať. Má hráčov, ktorí hrajú so srdcom a s emóciou, sú veľmi dobre takticky pripravení. O týždeň, o rok, o dva sa na to nikto nebude pýtať. Titul máme, ale vždy budem kritický, keď tam nebude viac kvality, viac vášne a viac radosti z futbalu vo finálnej fáze. Každý zápas hráme na víťazstvo, dnes sa nám to nepodarilo, ale ideme domov s titulom, pre ktorý sme sem prišli."

Základné štatistiky
354Prihrávky510
77Vyhraté súboje84
2Ofsajdy2
17Fauly20
2Zákroky brankára0