Detail zápasu

19. kolo
sobota 18.12.2021, 15:00 | ViOn Aréna
0:1
(0:0)
Góly
Domáci
Bez gólov
Hostia
Trusa (70“)
Karty
Domáci
Hostia
Zostavy
Rozostavenie
22
M. Kira
17
P. Čögley
4
M. Tóth
31
J. Menich
90
M. Čonka
66
M. Bednár
16
K. Mondek
8
A. Sloboda
89
A. Kyziridis
9
M. Švec
29
M. Gamboš
11
D. Popovits
10
I. Žofčák
7
T. Oshima
29
M. Trusa
13
W. Kanu
9
M. Marcin
18
A. Mendez
17
F. Vaško
19
M. Ranko
38
J. Kotula
1
B. Száraz
Doplňujúce informácie
Rozhodcovia: Michal Očenáš, Tomáš Vorel, Tomáš Straka
Informácie k zápasu

V nepríjemnom veternom počasí sa hral medzišestnástkový futbal s pramálom streleckých príležitostí. Hostia si vypracovali streleckú príležitosť v 7. minúte, Trusovu strelu k pravej žrdi Kira vykryl. Na opačnej strane vyskúšal šťastie Mondek, ale pozorný Száraz sa prekvapiť nenechal. To bolo na dlhé minúty všetko, až v 39. minúte Kyziridis rozohral štandardku, Mondek posadil loptu na hlavu Šveca, ktorého hlavička preletela ponad bránku.      

Po zmene strán sa hral svižnejší futbal. Už v 47. minúte našiel Žofčák na hranici malého vápna Marcina, ktorého strelu Kira vytesnil na roh. Do vedenia mohli ísť domáci v 53. minúte, Kyziridis šikovne vysunula Gamboša, ktorý namieril iba do nôh Szaráza. V 65. minúte po Čonkovom rohu sa k odrazenej lopte dostal Sloboda, z hranice 16-ky namieril tesne mimo. Skóre sa zmenilo v 70. minúte, na Žofčákov center si nabehol Trusa a presnou hlavičkou prekonal Kiru. Domáci vrhli všetky sily do útoku, v 85. minúte Čonka vysunul za obranu Kyziridisa, ten zo šiestich metrov nedokázal prekonať brankára hostí. V nadstavenom čase Kyziridisovu strelu Száraz vyrazil pred Čögleya, ten ani z dvoch krokov nedokázal pretlačiť loptu do siete. Ani Kyziridis nedokázal prekonať brankára Száraza a tri body získali hostia.

Ľuboš Benkovský, tréner Zlatých Moraviec: "Zápas sme chceli zvládnuť. Vývoj zápasu bol však taký, že sme nevyužili našu šancu, naopak súper áno, a preto vyhral. Čakal som lepší výkon, behavejší výkon, čo nám dnes chýbalo."      

Miroslav Nemec, tréner Michaloviec: "Pre nás je to veľmi dobré. Z posledných 10 zápasov sme hrali sedemkrát vonku, veľa sme toho nacestovali. Dnes to bolo fajn, dobre sme napádali, čakali sme na našu príležitosť, tá prišla a dokázali sme ju využiť. Som rád, že na jar môžeme hrať o prvú šestku, ďakujem chalanom za dnešný výkon."

Základné štatistiky
465Prihrávky490
65Vyhraté súboje73
4Strely na bránku4
5Ofsajdy1
12Fauly13
3Zákroky brankára4