Detail zápasu

- 4. kolo
sobota 02.04.2022, 18:00 | MOL Aréna
0:0
(0:0)
Góly
Domáci
Bez gólov
Hostia
Bez gólov
Karty
Zostavy
Rozostavenie
22
D. Veszelinov
78
C. Pinto
24
D. Kružliak
5
A. Muhamedbegovic
14
A. Cigaņiks
11
N. Balogh
8
M. Dimun
6
A. Balić
20
D. Veselovský
17
Y. Andzouana
23
T. Verlinden
40
D. Matheus
30
M. Cobnan
29
P. Mićin
10
A. Fábry
7
M. Košťál
20
D. Iglesias
9
R. Jureškin
6
M. Šulek
23
R. Dias
14
A. Morong
84
M. Chudý
Doplňujúce informácie
Zápas navštívilo 2516 divákov
Rozhodcovia: Erik Gemzický, Andrej Hrmo, Dušan Štofik
Informácie k zápasu

text TASR/ V zápase Dunajskej Stredy so Sereśou pri troch stupňoch Celzia aj zasnežilo. Prvá šanca prišla zo strany Serede, po Fábryho centri z ostrého uhla vystrelil Mićin, ale Veszelinov loptu vyrazil na roh. V 13. minúte centroval Verlinden pred bránu, a nikým nekrytý Andzouana hlavičkoval tesne vedľa. V 20. minúte Ciganiks prešiel na ľavej strane, centrovanú loptu Balogh poslal do žrde. V útoku bola aktívnejšia Dunajská Streda, ktorá držala loptu viac na kopačkách. V 28. minúte bol DAC opäť blízko ku gólu, keď z priameho kopu z 23 metrov Balić trafil hornú tyč. Počas prvých 45 minút sa hralo prevažne medzi dvomi šestnástkami, Sereď pozorne bránila a odvracala útoky Dunajskej Stredy, navyše hrozila z protiútokov. V 45. minúte po centri z pravej strany loptu sklepol Veselovský, a parádnou strelou Ciganiks trafil hornú žrď.      

Druhý polčas pokračoval v rovnakom duchu ako prvý. DAC hral aktívne, ale v útoku chýbali góly. V 54. minúte Andrezinho našiel v šestnástke opäť Balogha, ktorý trafil konštrukciu brány. V 68. minúte Balogh prešiel na pravej strane, jeho prudkú strelu snažil poslať na bránu Verlinden, ale lopta išla tesne vedľa. O dve minúty neskôr Jureškin poslal strelu z ľavej strany pokutového územia, ale tiež mieril tesne vedľa. V 74. minúte aj Haša sa pokúsil o strelu, ale bol nepresný. Ešte stále v 74. minúte center Todorovského obrana odvrátila, odrazenú loptu poslal na bránu Haša, Veszelinov vyrazil loptu na roh. Skóre zápasu sa nemenilo a diváci tak gól nevideli.

Joao Janeiro, tréner DAC: "Mali sme dnes viac šancí ako súper. Trafili sme konštrukciu bránky a mali sme sedem streleckých pokusov. Bol to dobrý zápas a divákov mohol napriek výsledku potešiť."     

Juraj Jarábek, tréner Serede: "Kto prišiel na futbal, musel byť spokojný, lebo sa hral dobrý futbal. Obidve mužstvá chceli vyhrať, bolo tam dosť šancí a pekných akcií. Dunajská Streda hrala v nasadení, zvonili aj konštrukcie. V druhom polčase sme niečo zmenili, bolo to lepšie, a hralo sa hore-dole. Nakoniec je remíza spravodlivá. Sme radi, že sme získali bod so silným súperom. Sereď potvrdzuje, že je oprávnene v prvej šestke, lebo pre nikoho nie je ľahkým súperom."

Základné štatistiky
601Prihrávky450
72Vyhraté súboje63
1Strely na bránku2
3Ofsajdy0
14Fauly11
2Zákroky brankára1