Detail zápasu

- 2. kolo
sobota 12.03.2022, 15:00 | Štadión Antona Malatinského
1:1
(1:0)
Góly
Karty
Domáci
Bez kariet
Hostia
Zostavy
Rozostavenie
84
M. Chudý
22
T. Todoroski
6
M. Šulek
5
M. Ljubičić
9
R. Jureškin
23
R. Dias
29
P. Mićin
17
D. Radić
93
R. Haša
7
M. Košťál
14
A. Morong
16
P. Iľko
11
E. Mashike Sukisa
9
L. Jánošík
37
M. Sauer
43
F. Mráz
6
M. Gono
45
R. Owusu
25
T. Nemčík
33
A. Kopas
3
P. Leitner
30
Ľ. Belko
Doplňujúce informácie
Zápas navštívilo 100 divákov
Rozhodcovia: Bálint Kišš, Martin Vitko, Mário Roszbeck
Informácie k zápasu

text TASR/ Úvodný zákrok zápasu si pripísal v tretej minúte domáci brankár Chudý, keď Gonov center z pravej strany zakončil Leitner. Seredi vyšla v 25. minúte nenápadná akcia, keď lopta stredom ihriska našla Moronga, ten z ľavej strany priťukol na hrot Radičovi, ktorý prekonal Belka - 1:0. V 35. minúte sa k lopte po priamom kope dostal Sauer, ale svoju šancu pred bránkou Serede trestuhodne zahodil. Vyrovnanie mal na kopačke následne Mashike, ale jeho pokus mieril mimo. V 40. minúte neuspel ani Nemčík, jeho strelu z vnútra šestnástky však vyrazil Chudý na rohový kop.      

Druhý polčas pokračoval v znamení tlaku hostí, v 52. minúte sa do zakončenia dostal Myslovič, ale jeho pokus z pravej strany bol zablokovaný obranou. Vyrovnanie prišlo v 58. minúte, Jánošíkov center z ľavej strany poslal smolne do vlastnej bránky obranca Dias - 1:1. V 64. minúte Sereď skórovala z kopačky Diasa po rohu Jureškina, ale rozhodca gól pre ofsajd neuznal. Mičin našiel v 74. minúte z ľavej strany kopačku Hašu, ale jeho skvelú strelu ešte lepším zákrokom vyrazil Belko na rohový kop. Dias mohol skórovať aj do súperovej brány, v 85. minúte však jeho hlavička mierila tesne mimo bránky Žiliny. Oba tímy chceli vyhrať, bližšie trom bodom bola Sereď, ale svoje šance nevyužila a duel sa skončil nerozhodne 1:1.

Juraj Jarábek, tréner Serede: "Žilina robí s mladými futbalistami najlepšie na Slovensku, to sa dnes potvrdilo. Dnes nás prekvapili svojim rozostavením, ale my sme chceli zahroziť z kontry, čo sa nám aj podarilo. V druhom polčase sme to preskupili, Ljubičiča sme posunuli na šestku a paradoxne sme inkasovali. To sa stáva, po góle sme boli lepší. S bodom je spokojnosť, Žiline treba zložiť poklonu."      

Peter Černák, tréner Žiliny: "Prišli sme k súperovi, ktorý má najlepšiu jarnú formu, mali sme problémy v kádri, ale chlapci sa stotožnili s novým systémom dobre. Škoda inkasovaného gólu, v tom čase sme hrali dobre. Vyrovnali sme, súper mal dobré príležitosti, ktoré sme ustáli a bod je spravodlivý."

Základné štatistiky
343Prihrávky670
85Vyhraté súboje68
4Strely na bránku3
3Ofsajdy4
8Fauly18
3Zákroky brankára3