Detail zápasu

- 7. kolo
sobota 23.04.2022, 18:00 | Mestský futbalový štadión
1:0
(0:0)
Góly
Domáci
Hostia
Bez gólov
Karty
Domáci
Bez kariet
Zostavy
Rozostavenie
12
A. Kožuchar
38
J. Kotula
6
A. Artabe
19
M. Ranko
21
D. Magda
13
W. Kanu
16
M. Begala
7
T. Oshima
11
D. Popovits
9
M. Marcin
10
I. Žofčák
17
J. Vrablic
8
D. Kudláč
6
A. Bíly
29
M. Macho
14
O. Osvald
10
D. Duda
19
A. Prelec
11
D. Mašulovič
3
M. Mihal
5
L. Koprna
18
M. Chropovský
Doplňujúce informácie
Zápas navštívilo 382 divákov
Rozhodcovia: Ladislav Prešinský, Daniel Poláček, Tomáš Straka
Informácie k zápasu

text TASR/ Domáci mohli gólovo udrieť už v 4. minúte, v ktorej sa Marcin ocitol v nádejnej pozícii, ale brankár Chropovský včas vybehol a zmaril mu šancu. V prvom polčase sa hral bojovný futbal, ktorý nepriniesol veľa gólových príležitostí. Brankár michalovského tímu Kožuchar bol dlho bez práce, no po polhodine hry pohotovo zmaril šancu Kudláča.      

Rozhodujúci moment zápasu priniesla 63. minúta. Počas nej sa k strele dostal domáci Kotula a obranca hostí Mihál si loptu zrazil do vlastnej bránky - 1:0. Michalovčania boli v druhom polčase aktívnejší, ale ďalší gól už nepridali. Nestalo sa tak ani v 74. minúte, keď chybu hostí v defenzíve nepotrestal Marcin. Domáci si v závere postrážili tesný náskok a nepustili Seničanov do tlaku.

Norbert Hrnčár, tréner MFK Zemplín Michalovce: "Primárny cieľ bol zisk troch bodov a to sme splnili. Som za ne rád, bez ohľadu na to, v akom zložení Senica pricestovala. Z vlastných hráčskych či trénerských skúseností viem, že takéto zápasy majú väčšinou dva scenáre. Buď premeníte prvú-druhú šancu a je z toho jednoznačný výsledok alebo bojujete o víťazstvo do posledných sekúnd. Dnes to bol ten druhý prípad. Bez vážnejších problémov sme si však tesné vedenie postrážili. Myslím si, že tabuľka je pre nás celkom fajn, do záverečných troch duelov pôjdeme s ambíciou vyťažiť z nich maximum."

Jiří Pecha, tréner FK Senica: "Vedeli sme, že to bude veľmi náročný zápas. Myslím si, že proti kvalitnému súperovi sme podali solídny výkon, ale bohužiaľ, prehrali sme po vlastnom góle. Vo futbale to tak niekedy býva. Chlapcom však nemám čo vyčítať, podali výkon až nad hranicou svojich možností. Súperovi gratulujem k víťazstvu, my musíme pracovať ďalej a pripravovať sa na ďalšie kolo. Vyzerá to tak, že v tomto zložení sezónu aj dohráme."

Základné štatistiky
591Prihrávky244
111Vyhraté súboje81
3Strely na bránku1
1Ofsajdy1
17Fauly12
1Zákroky brankára3