Detail zápasu

1. kolo
nedeľa 25.07.2021, 17:00 | Mestský futbalový štadión
4:1
(3:0)
Góly
Domáci
Vaško (84“)
Hostia
Karty
Domáci
Hostia
Zostavy
Rozostavenie
12
A. Kozhukhar
38
J. Kotula
17
F. Vaško
6
A. Artabe
26
M. Vojtko
21
D. Magda
28
G. Neofytidis
16
M. Begala
7
T. Oshima
10
I. Žofčák
13
W. Kanu
25
A. Taiwo
98
I. Nicolaescu
26
A. Schäfer
6
A. Balić
14
A. Ciganiks
19
S. Njie
21
B. Moumou
16
M. Brunetti
3
D. Beskorovajnyj
5
A. Muhamedbegovic
36
M. Jedlička
Doplňujúce informácie
Zápas navštívilo 750 divákov
Rozhodcovia: Peter Kráľovič, Milan Štrbo, Erik Weiss
Informácie k zápasu

Na hre oboch tímov bola od úvodu viditeľná snaha o prvý rýchly gól. Obrany tímov však v prvej polhodine hry pracovali spoľahlivo a viacero ofenzívnych akcií zmarili už v zárodku. V 31. minúte Beskorovajnyj stratil loptu v súboji s Kanuom, ktorý pripravil streleckú pozíciu Begalovi a ten prestrelil brankára Jedličku - 1:0. O šesť minút bolo už 2:0, keď Begala vysunul Kanua a ten nezaváhal - 2:0. Domáci boli v eufórii, v 41. minúte ich podržal brankár Kožuchar po pokuse Taiwa a v 45. minúte potvrdili výborný prvý polčas. Po Magdovej prihrávke sa zvnútra šestnástky presadil Žofčák, ktorý upravil na 3:0. Presne taký bol aj pomer striel na bránku v prvom dejstve.      

Hostia siahli po dvojnásobnom striedaní a od úvodných minút druhého polčasu ukázali, že s výsledkom chcú niečo spraviť. Po rohovom kope Baliča sa k hlavičke dostal Taiwo, ale brankár domácich sa nenechal prekvapiť. Kožuchar sa vyznamenal aj krátko nato po pokuse Nicolaescua. Hostia sa dočkali v 61. minúte, keď zužitkovali zaváhanie obrany Michaloviec a Taiwo upravil na 3:1. Druhý polčas herne patril hosťom, ktorí sa snažili diktovať hru, domáci sa naopak spoliehali skôr na brejky. V 71. minúte Beskorovajnyj hlavičkoval tesne vedľa bránky a o desať minút na opačnej strane Kvocera neuspel proti Jedličkovi. Krátko na to však Vaško definitívne rozhodol o víťazstve Michaloviec - 4:1.

Miroslav Nemec, tréner MFK Zemplín Michalovce: "Dunajská Streda má výborné mužstvo, no nechcem preceňovať toto víťazstvo. Vieme, aké ciele má DAC a že svoju koncentráciu skôr smeruje k zápasu Európskej konferenčnej ligy proti Partizanu Belehrad. My sme to dokázali využiť. Hráči, ktorí dostali príležitosť, hrali výborne a spôsob, akým sa predviedli je ten, akým chceme hrať."      

Antal Németh, tréner DAC Dunajská Streda: "Gratulujem súperovi k víťazstvu. My sme určite nechceli takto hrať. Od Michaloviec sme približne očakávali to, čo hrali. Boli organizovaní v obrane a čakali na naše chyby. Keď prišli, tak ich trestali. Nás čaká ťažký zápas, v ktorom sa chceme pobiť o postup s Partizanom."

Základné štatistiky
311Prihrávky622
102Vyhraté súboje102
6Strely na bránku5
3Ofsajdy1
16Fauly9
4Zákroky brankára2