Detail zápasu

-
utorok 24.05.2022, 18:00 | Štadión MŠK Žilina
0:2
(0:1)
Góly
Domáci
Bez gólov
Karty
Domáci
Mráz (85“)
Addo (90“)
Hostia
Zostavy
Rozostavenie
30
Ľ. Belko
28
B. Anang
33
A. Kopas
25
T. Nemčík
5
A. Arameyaw
43
F. Mráz
7
P. Myslovič
45
R. Owusu
10
A. Kaprálik
29
D. Ďuriš
16
P. Iľko
29
N. Kupusović
28
M. Kmeť
16
J. Kadák
23
D. Hollý
11
P. Azango
31
F. Bainović
4
S. Kozlovský
15
L. Stojsavljevič
66
J. Pirinen
35
R. Yem
1
D. Iliev
Doplňujúce informácie
Zápas navštívilo 1065 divákov
Rozhodcovia: Michal Smolák, Daniel Poláček, Adam Jekkel
Informácie k zápasu

text TASR/ Hostia boli od začiatku aktívnejší a nadviazali na úspešné výkony zo záveru nadstavbovej časti FL, keď jasne vyhrali skupinu o 7. - 12. miesto. V 7. minúte sa uvoľnil na pravej strane Azango, ale jeho strela z uhla nenarobila Belkovi veľké problémy. Nasledoval však roh a Hollý trafil do brvna. Trenčín mal ďalšiu veľkú šancu v 23. minúte, opäť hlavičkoval Hollý, no vyznamenal sa Belko. Po polhodine hry pohrozili aj domáci a Iľkov pokus sa obtrel o žrď. Vzápätí vyškriabal Iliev dobrú strelu Mráza. Skóre sa zmenilo tesne pred odchodom do šatní. Kozlovský si nabehol na roh Kadáka a hlavou poslal svoj tím do vedenia.      

Hostia ho zdvojnásobili hneď po zmene strán. V 50. minúte sa dostal k strele Kmeť a jeho pokus sa odrazil od Kupusoviča do siete - 0:2. Trenčania tak potvrdili prevahu v držaní lopty i ofenzíve a v ďalších minútach si bez problémov strážili náskok. V 64. minúte opäť vypálil Kadák a o tri neskôr minul z dorážky Kupusovič. V závere mali ešte oba tímy dobré šance, ale gól už nepadol a Trenčín sa tešil z postupu.

Ivan Belák, tréner Žiliny: "Úplne nám absentovali nasadenie a chcenie, aké sme mali v sobotu na Slovane. Trenčín nás zdolal práve v tomto smere. Lámalo sa to už v prvých minútach, keď sa súper po závaroch v našej šestnástke dostal na koňa a my sme sa toho, naopak, ako keby zľakli. Pri prvom inkasovanom góle zavážila asi naša nekoncentrovanosť, keďže zo štandardky sme už neinkasovali veľmi dlho. Z takého priestoru nemôžeme dostávať góly. V druhom polčase sme zmenili systém, pretože nám to vôbec nefungovalo na krajoch obrany. No bohužiaľ, hneď sme dostali aj druhý gól. Potom sme však mali nebezpečné situácie a keby sme strelili kontaktný zásah, tak si myslím, že by súper znervóznel. Duel dokumentoval celú jar, chalani vyzerali, ako keby ani neverili, že postúpime. Osobne rád ostanem v klube MŠK Žilina, ak bude záujem, a v najbližších hodinách, dňoch sa rozhodne, na akej pozícii to bude."      

Juraj Ančic, tréner Trenčína: "Bol to atraktívny zápas, ako býva zvykom medzi týmito dvoma mužstvami. Od začiatku sme dobre zareagovali na zmenu žilinského systému. Mali sme šance, boli sme nebezpeční, a hoci súper hrozili z brejkov, zápas sme ukontrolovali a zaslúžene sme zvíťazili."

Základné štatistiky
368Prihrávky496
70Vyhraté súboje78
5Strely na bránku10
1Ofsajdy2
14Fauly14
8Zákroky brankára5