Detail zápasu

- 8. kolo
nedeľa 01.05.2022, 20:00 | Tehelné pole
1:0
(1:0)
Góly
Domáci
Hostia
Bez gólov
Karty
Hostia
Bez kariet
Zostavy
Rozostavenie
1
A. Chovan
77
A. Čavrić
11
T. Barseghjan
29
V. Božikov
81
V. De Marco
3
U. Agbo
8
D. Holman
18
D. Hrnčár
16
A. Mustafič
14
M. Abena
9
I. Šaponjić
25
Y. Bamidele Isa
7
M. Ristovski
91
D. de Azevedo
8
J. Grič
28
M. Bukata
88
K. Savvidis
29
M. Mikovič
37
M. Škrtel
19
M. Čurma
24
K. Koštrna
71
D. Takáč
Doplňujúce informácie
Zápas navštívilo 5601 divákov
Rozhodcovia: Erik Gemzický, Daniel Poláček, Martin Vitko
Informácie k zápasu

text TASR/ Diváci sa nestihli ani poriadne usadiť a hráči rozostaviť a padol prvý gól. Slovan predviedol do nekoncentrovanej obrany hostí rýchly výpad, po prihrávke Holmana obišiel Čavrič aj trnavského brankára Takáča a po 18 sekundách otvoril skóre. Slovan bez väčších problémov kontroloval hru, tlmil platonickú snahu "andelov". V 17. minúte ukázal peknú akciu Barseghjan, bol na jej začiatku aj konci a utešenou strelou poriadne natiahol Takáča. Trnava zahrozila v 24. minúte, de Azevedo sa dostal do nádejnej pozície, ale Chovan ukázal dobrý zákrok. Brazílčan de Azevedo v 35. minúte opäť skúsil šťastenu, ale technickou strelou prekopol domácu bránu. Hoci o titule bolo už rozhodnuté, hral sa solídny ligový futbal, v dobrom tempe, no chýbalo viac šancí.      

V druhom polčase prvú vážnejšiu snahu znamenala nepresná strela hosťujúceho Savvidisa v 54. minúte. Trnava sa na útočnej polovici snažila kombinovať do koncentrovanej domácej obrany, Slovan čakal na brejky. V 63. minúte dobre hrajúci Čavrič vypálil z ľavého krídla, jeho "bombu" obrana súpera zrazila na roh. Obraz hry sa v ďalších fázach veľmi nemenil, hostia sa snažili, ale chýbala im kvalitnejšia finálna prihrávka. To platilo aj naopak a tak sa 5601 prítomných divákov už gólu v inak zaujímavom súboji nedočkalo.

Vladimír Weiss st., tréner Slovana: "Z našej strany bol výborný úvod, pekná akcia za obranu a Čavrič to výborne spravil. Prakticky sme rozhodli zápas. Chceli sme vyhrať, je to derby. Trnava dobre vykrývala priestory, je nebezpečná z krídelných priestorov. My sme mali viacero hráčov, ktorí mali dlhší herný výpadok. Dnes sme boli o gólik lepší zo šance zápasu, preto sme vyhrali."      

Michal Gašparík, tréner Trnavy: "Katastrofálny úvod nás stál pravdepodobne druhé miesto v lige aj lepší výsledok v tomto zápase. Slovan je efektívne mužstvo. V ďalšom priebehu sme mali územnú prevahu, ale nevytvorili sme si šance. Chýbala nám k tomu kvalita. O týždeň musíme podať diametrálne odlišný výkon. Musíme dať do toho viac energie a šťavy."

Základné štatistiky
451Prihrávky471
70Vyhraté súboje56
2Strely na bránku3
15Fauly10
3Zákroky brankára1