Detail zápasu

- 8. kolo
sobota 30.04.2022, 18:00 | Štadión Antona Malatinského
0:0
(0:0)
Góly
Domáci
Bez gólov
Hostia
Bez gólov
Karty
Zostavy
Rozostavenie
84
M. Chudý
22
T. Todoroski
23
R. Dias
6
M. Šulek
11
M. Popović
12
D. Potoma
20
D. Iglesias
10
A. Fábry
93
R. Haša
30
M. Cobnan
88
P. Yao
74
R. Szánthó
45
N. Krstović
23
T. Verlinden
14
A. Cigaņiks
8
M. Dimun
11
N. Balogh
78
C. Pinto
16
M. Brunetti
19
S. Njie
24
D. Kružliak
22
D. Veszelinov
Doplňujúce informácie
Zápas navštívilo 202 divákov
Rozhodcovia: Martin Dohál, Andrej Hrmo, Gabriel Ádám
Informácie k zápasu

text TASR/ Na lavičke Serede chýbal tréner Juraj Jarábek. Stal sa prvým lodivodom v tejto sezóne, ktorý nútene pauzoval pre tri žlté karty. Nahradil ho asistent Roman Hudec. V šiestej minúte unikol po pravej strane Krstovič a pred bránou našiel Balogha, ktorý umne podstrelil Chudého, ale jeho pokus mieril mimo bránu. O minútu neskôr si s Chudým neporadil zblízka neporadil ani Verlinden, mieril iba do rukavíc. Verlinden sa do zakončenia dostal aj krátko po polhodine hry, jeho strelu z vnútra šestnástky výborne chytil Chudý. Streleckú aktivitu hostí uzavrel v 39. minúte Krstovič, jeho hlavička po rohovom kope mierila mierne nad bránku Serede. Sereď sa dostala k nebezpečnej strele až v záverečnej minúte prvého polčasu, Fábry našiel iba pripraveného Veszelinova.      

Druhý polčas otvorila propagačná strela striedajúceho Košťála, s jeho pokusom brankár DAC veľa práce nemal. Nezáživný polčas oživil až striedajúci Zuberu. Mohol poslať svoj tím do vedenia, ale po hodine hry v šestnástke mieril namiesto do bránky iba do posledného obrancu. V 75. minúte sa do zakončenia dostal Košťál, jeho strela z vnútra pokutového územia mierila nad bránku hostí. Košťál mohol zápas rozhodnúť v 86. minúte, ale nepremenil šancu pred bránkou hostí a mieril iba do Veszelinova. Podpriemerný zápas sa napokon aj skončil bezgólovou remízou, domáci za ňu môžu ďakovať najmä brankárovi Chudému, ktorý "chytil" dva isté góly.

Roman Hudec, asistent trénera Serede: "Chceli sme bodovať, bod je pre nás výborný. Hostia nás túto sezónu neporazili. Vstup do zápasu sme nemali dobrý, vychádzali sme zo zabezpečenej obrany, kontry nám nevychádzali. Súpera sme eliminovali a sme spokojní."      

Joao Janeiro, tréner DAC: "Pozitívom zápasu je, že sme si zabezpečili štvrté miesto, budeme mať v baráži výhodu domáceho prostredia. Proti Seredi je to vždy ťažké, ak nepremeníte toľko šancí mužstvo začne byť nervózne a to je moja úloha zmeniť to."

Základné štatistiky
426Prihrávky506
74Vyhraté súboje84
4Strely na bránku4
2Ofsajdy2
10Fauly7
4Zákroky brankára4