Detail zápasu

- 1. kolo
sobota 05.03.2022, 15:00 | Mestský futbalový štadión
1:0
(1:0)
Góly
Domáci
Hostia
Bez gólov
Karty
Zostavy
Rozostavenie
12
A. Kožuchar
38
J. Kotula
19
M. Ranko
17
F. Vaško
18
A. Mendez
16
M. Begala
9
M. Marcin
77
V. Ntosis
7
T. Oshima
10
I. Žofčák
54
K. Yilmaz
9
E. Ikoba
11
P. Azango
23
D. Hollý
10
A. Zubairu
71
A. Tučný
31
F. Bainović
13
K. Madu
66
J. Pirinen
19
K. Pires
35
R. Yem
99
M. Kukučka
Doplňujúce informácie
Zápas navštívilo 347 divákov
Rozhodcovia: Michal Očenáš, František Ferenc, Tomáš Straka
Informácie k zápasu

Prvý polčas priniesol vyrovnaný futbal a ani jeden z tímov nemal výraznejšiu prevahu. Úvodné dejstvo vygradovalo v závere. V 38. minúte Vaško hlavičkou predĺžil center na Marcina, ktorý pohotovo prekonal brankára Kukučku - 1:0. Hostia mohli vyrovnať v nadstavenom čase. Po faule na Hollého sa k pokutovému kopu postavil Ikoba, no brankára Kožuchara strelou do stredu brány neprekvapil.      

Strelec prvého gólu domácich Marcin sa k nebezpečnej strele dostal aj v úvode druhého polčasu, ale Kukučka si jeho pokus postrážil. Futbal v druhom polčase divákov príliš nenadchol, v hre oboch tímov bolo viacero nepresností a chýbal jej spád. Gólom sa neskončila ani šanca Ikobu v 68. minúte, ktorý hlavou netrafil bránku. V závere riadneho hracieho času zmaril domácich brankár Kožuchar aj strelu striedajúceho Letenaya.

Miroslav Nemec, tréner MFK Zemplín Michalovce: "Myslím si, že v zostávajúcich zápasoch prebiehajúcej sezóny sa už stratí futbal. Bude to už len o bojovnosti. Dnes musím vyzdvihnúť naše mužstvo. V prvom polčase sme sa dostali asi do štyroch dobrých šancí. Neskôr nás podržal brankár. V druhom polčase to bol boj o to, aby sme nedostali gól. Dnes sme získali veľmi dôležité tri body."      

Juraj Ančic, tréner AS Trenčín: "Vedeli sme, čo a aký terén nás čaká v Michalovciach. Vedeli sme, že to bude bojovné stretnutie. V prvom polčase sme sa vôbec nedostali do tempa, chýbal tomu pohyb. Navyše sme pohrdli penaltou, takže prvý polčas nebol z našej strany vôbec dobrý. V druhom sme sa trošku dvihli, vynútili sme si platonickú prevahu, ale z nej sme vyťažili iba veľmi málo. V konečnom dôsledku nám to nestačilo na body."

Základné štatistiky
320Prihrávky485
111Vyhraté súboje102
2Strely na bránku2
21Fauly18
2Zákroky brankára1