Detail zápasu

17. kolo
nedeľa 05.12.2021, 17:00 | Štadión MŠK Žilina
0:1
(0:0)
Góly
Domáci
Bez gólov
Hostia
Karty
Domáci
Kopas (90“)
Hostia
Zostavy
Rozostavenie
30
Ľ. Belko
5
A. Arameyaw
33
A. Kopas
28
B. Anang
66
M. Rusnák
43
F. Mráz
18
E. Fazlagić
2
D. Javorček
9
L. Jánošík
8
T. Jibril
11
V. Bichakhchyan
14
K. Boateng
25
Y. Bamidele Isa
11
A. Iván
8
J. Grič
88
K. Savvidis
28
M. Bukata
29
M. Mikovič
23
F. Twardzik
37
M. Škrtel
15
R. Procházka
71
D. Takáč
Doplňujúce informácie
Rozhodcovia: Filip Glova, Peter Bednár, Daniel Poláček
Informácie k zápasu

TASR / V chladnom počasí pred prázdnymi tribúnami si tímy nevypracovali veľa šancí. Aktívnejší boli hostia, ktorí to v prvom polčase skúšali hlavne dlhými centrami do šestnástky. Tesne pred prestávkou však jeden nepremenil volejom Boateng a onedlho na to ani ďalší hlavou Grič.      

V úvode druhého dejstva to Grič skúsil ako nahrávač, no jeho center nezužitkoval Bamidele. Po hodine hry sa k slovu dostali aj Žilinčania, skórovať mohli po rohovom kope, no brankár Takáč bol pozorný. Duel rozhodla štandardná situácia na druhej strane. Savvidis trafil z priameho kopu brvno, no lopta sa odrazila pred Bukatu, ktorý hlavičkou nezaváhal.

Ivan Belák, asistent trénera MŠK Žilina: "Nezaslúžili sme si dnes prehrať, hlavne nie takýmto gólom. Štandardka, ktorá mu predchádzala, nemusela byť. Súper ju bohužiaľ potrestal. Trnava má dobre zorganizovanú defenzívu, ťažko sa cez ňu dostáva. Párkrát sa nám to podarilo, no nemali sme šťastie."      

Michal Gašparík, tréner Spartaka Trnava: "Nevyhrali sme v Žiline desať rokov, no na tréningu a aj dnes cez polčas sme si s chalanmi povedali, že to zlomíme. Napokon sa nám to podarilo gólom tesne pred koncom. Naposledy sme tu mali smolu, teraz nám prialo šťastie, že sa nám lopta odrazila od brvna práve na to správne miesto. Remíza by bola spravodlivá. Žilina však nemala vyložené šance, my dve-tri áno."

Základné štatistiky
614Prihrávky324
70Vyhraté súboje70
3Strely na bránku1
12Fauly6