Detail zápasu

15. kolo
piatok 19.11.2021, 17:00 | MFK Ružomberok
3:0
(2:0)
Góly
Hostia
Bez gólov
Karty
Domáci
Hostia
Yem (21“)
Zostavy
Rozostavenie
35
I. Krajčírik
19
L. Fabiš
5
M. Mrva
2
A. Mojžiš
13
M. Madleňák
4
O. Luterán
11
M. Kochan
31
M. Rymarenko
8
D. Takáč
9
M. Regáli
18
M. Boďa
21
L. Letenay
11
P. Azango
23
D. Hollý
16
J. Kadák
28
M. Kmeť
18
S. Lavrinčík
13
K. Madu
66
J. Pirinen
19
K. Pires
35
R. Yem
99
M. Kukučka
Doplňujúce informácie
Zápas navštívilo 482 divákov
Rozhodcovia: Ivan Kružliak, Ján Pozor, František Ferenc
Informácie k zápasu

TASR/ V 5. minúte predviedol futbalovú lahôdku domáci Regáli. Popri Piresovi vnikol do trenčianskej šestnástky, tam si excelentne pripravil streleckú parketu a ľavačkou nedal Kukučkovi medzi žrďami AS žiadnu šancu – 1:0. Potom sa dlho nič pred bránami nedialo. V 35. minúte hostia prvýkrát pohrozili a mohli vyrovnať. Po centri Kmeťa Letenay z prvej tesne minul pravý kút brány MFK. Tesne pred polčasom poslal Pires vo vlastnom "veľkom vápne" na zem prenikajúceho Rymarenka. Hlavný arbiter pri tejto situácii využil systém VAR. Po konzultácii sa aj sám bol pozrieť na obrazovku a nariadil pokutový kop. Kukučka síce vystihol Kochanovi smer lopty, no gólu nezabránil a loptu vyťahoval z ľavého dolného rohu – 2:0.      

V 62. minúte Madu po krížnom strieľanom priamom kope v sľubnej pozícii netrafil loptu. O sedem minút neskôr bolo už viac–menej vymaľované. Striedajúci Šefčík, pre ktorého to bol prvý súťažný štart v ružomberskom drese, sa po krásnej kolmici rútil sám na Kukučku a zvýšil na 3:0. V 85. minúte Regáli po prihrávke Bobčeka netrafil prázdnu bránu AS. V nadstavenom čase ešte mohol Bobček potrestať zaváhanie v defenzíve hostí.

Peter Struhár, tréner Ružomberka: "Do zápasu sme vstúpili s jasným zámerom, že chceme hrať nátlakovú hru, tiež intenzívne, čo sa týka pressingových situácií. Vedeli sme, že súper s tým bude mať problém. Prvý polčas chlapci veľmi dobre zvládli takticky a strelili gól po krásnej individuálnej akcii. Následne sme chceli zatvárať stredovú zónu. Hrali sme tu veľmi aktívne a z toho pramenili aj straty lôpt hráčov Trenčína. Počkali sme si na situáciu, keď sme mali zisk lopty a zrodila sa z toho penalta. V druhom polčase sme si chceli počkať na nejaký rýchly útok. Som rád, že sa Šefčík po zranení gólovo presadil."      

Peter Hlinka, tréner Trenčína: "Hodnotenie zápasu je jednoduché, súper dal tri góly a zaslúžene vyhral. Po prvom inkasovanom góle sme sa dostali do hry a začali sme aj trochu tlačiť. Ružomberok ale veľmi dobre odolával, kvalitnou defenzívou i súbojmi. Vlažný prvopolčasový výkon sme zavŕšili veľmi nerozumnou akciou, keď sme sa v poslednej minúte prvého polčasu snažili hrať cez stred poľa a bol z toho pokutový kop a následne gól. V druhej polovici sme sa snažili niečo zmeniť, ale nevyšlo to a súper nás vykontroval. Čo sa týka držania lopty, bol tam náš platonický tlak, ale neboli sme vôbec nebezpeční."

Základné štatistiky
380Prihrávky582
77Vyhraté súboje67
3Strely na bránku0
3Ofsajdy3
15Fauly18