Detail zápasu

9. kolo
sobota 25.09.2021, 18:00 | FK Senica
0:3
(0:3)
Góly
Domáci
Bez gólov
Hostia
Mráz (26“)
Mráz (35“)
Karty
Zostavy
Rozostavenie
1
H. Ravas
23
K. Twardek
4
P. Pavlík
3
D. Gáč
2
M. Šimčák
10
D. Duda
21
G. Halabrín
6
F. Oršula
16
M. Jurdík
7
Š. Šumbera
27
E. Mashike Sukisa
33
S. Mráz
19
A. Green
28
A. Da Silva
13
D. Dražić
6
J. de Kamps
20
D. Kankava
81
V. De Marco
29
V. Božikov
4
G. Kashia
17
J. Medveděv
1
A. Chovan
Doplňujúce informácie
Zápas navštívilo 1114 divákov
Rozhodcovia: Boris Marhefka, Andrej Hrmo, Martin Vitko
Informácie k zápasu

text TASR/ Do Senice, ktorá je zatiaľ prekvapením súťaže, zavítal majstrovský Slovan, ktorý musel riešiť nepríjemnú situáciu už pred zápasom, keď sa pri rozcvičke zranil brankár Šulla a do brány musel nastúpiť Chovan. Slovan začal v Senici s veľkým náporom a v podstate celý prvý polčas dominoval. Na úvodný gól diváci nemuseli dlho čakať. Už v 2. minúte si na center De Marca nabehol Dražič a loptu usmernil k ľavej žrdi. V 13. minúte tvrdo pálil Green, Ravas loptu vyrazil. V 24. minúte sa na kraji ihriska presadil cez Šimčáka Adler, jeho prízemnú strelu Ravas vyrazil na roh. O dve minúty padol druhý gól po chybnej rozohrávke Dudu, loptu zachytil Adler vysunul Mráza, ktorý zoči-voči brankárovi nezaváhal. V 35. minúte opäť chybovala obrana Senice v rozohrávke a po centri Medveděva nemal Mráz problém dostať loptu do siete. Seničania sa síce snažili a bojovali, ale do zakončenia sa dostal až v 42. minúte Mašike, lopta išla vedľa.      

Po prestávke sa Seničania striasli prílišného rešpektu a zlepšili sa oproti prvému polčasu. Aj Slovan sa viac stiahol do defenzívy. V 47. minúte vystrelil domáci Oršula po zemi, brankár loptu kryl. V 60. minúte si dobre naskočil na roh Mašuloviča Mašike, lopta letela tesne nad. O tri minúty na druhej strane vystrelil Adler, lopta bola tečovaná na roh. V 79. minúte sa dostal do zakončenia striedajúci Henty po rohu Greena, jeho hlavičku výborne  na bránkovej čiare vyrazil Ravas. Pekné zakončenie vyskúšal Mašike v 83. minúte, keď zakončil nožničkami, lopta letela tesne vedľa ľavej žrde. V závere takmer využil chybu v rozohrávke Slovana Twardek, ale lopta po jeho strele išla vedľa. Na druhej strane mohol ešte prikrášliť vedenie Henty, ale Ravas si s jeho strelou poradil.

Pavel Šustr, tréner FK Senica): "Pokiaľ chce niekto pomýšľať na dobrý výsledok so Slovanom, tak sa mu musí vyrovnať minimálne v nasadení a rýchlosti. V prvom polčase toto všetko v našej hre chýbalo a boli sme málo odvážni. Za druhý polčas oceňujem na mojich chlapcoch, že nezložili zbrane a za to im patrí vďaka."      

Vladimír Weiss, tréner ŠK Slovan: "Veľmi sme potrebovali toto víťazstvo, hrali sme dobre, hlavne v prvom polčase. Vedeli sme, že Senica bude nebezpečná v krídelných priestoroch a pri centrovaných loptách, celkovo sme spokojní s výkonom i s tromi bodmi."

Základné štatistiky
392Prihrávky464
114Vyhraté súboje96
1Strely na bránku9
5Ofsajdy2
17Fauly12
6Zákroky brankára1