Detail zápasu

9. kolo
sobota 25.09.2021, 18:00 | Štadión MŠK Žilina
0:2
(0:2)
Góly
Domáci
Bez gólov
Hostia
Kochan (14“)
Karty
Domáci
Hostia
Zostavy
Rozostavenie
22
S. Petráš
28
B. Anang
23
J. Minárik
25
T. Nemčík
27
B. Sluka
6
M. Gono
11
V. Bichakhchyan
43
F. Mráz
66
M. Rusnák
19
T. Jambor
29
D. Ďuriš
15
Š. Gerec
9
M. Regáli
8
D. Takáč
31
M. Rymarenko
11
M. Kochan
4
O. Luterán
13
M. Madleňák
2
A. Mojžiš
3
J. Maslo
19
L. Fabiš
35
I. Krajčírik
Doplňujúce informácie
Zápas navštívilo 891 divákov
Rozhodcovia: Martin Dohál, Tomáš Somoláni, Mário Roszbeck
Informácie k zápasu

text TASR/ Prvú vážnejšiu šancu zápasu mal domáci Rusnák, jeho strelu vyrazil hosťujúci brankár Krajčírik a skóre otvorili Ružomberčania. V 14. minúte boli po priamom kope pri lopte, Gerec našiel Kochana a ten zužitkoval jeho prihrávku. Krajčírik svoje mužstvo podržal aj pri strele Jambora, na opačnom konci tesne nevyšla spolupráca Regáliho s Gerecom, tesne nad vypálil Takáč. V závere prvého polčasu si hostia vybojovali pokutový kop po súboji Rusnáka s Madleňákom. Jedenástku premenil Kochan a pridal svoj druhý zásah v zápase.      

Druhé dejstvo bolo v znamení žilinského dobýjania súperovej bránky. Ďuriš neusmernil loptu do siete z bezprostrednej blízkosti a neujali sa ani ďalšie príležitosti. Strelu Iľka vykryl Krajčírik, neskôr Bičachčjan odcentroval na Sluku, ktorý hlavičkoval tesne vedľa. Po rohovom kope to Žilinčania vyskúšali strieľaným centrom, ten presvišťal kúsok ponad brvno. Jibril sa takmer dostal do samostatného úniku, ale v poslednej chvíli ho odvážnym sklzom zastavil Fabiš. V závere riadneho hracieho času si Krajčírik poradil s ďalšou možnosťou Jibrila, keď popri žrdi vyrazil jeho zakončenie na roh a Ružomberok ubránil čisté konto.

Pavol Staňo, tréner MŠK Žilina: "Myslím si, že sme začali dobre a do inkasovaného gólu sme robili veci, ktoré sme chceli a ktoré nám fungovali. Boli sme dominantní na lopte, dostávali sme sa aj do útočnej zóny, ale tam chýbala presná prihrávka či zakončenie. Škoda situácie Tima Jambora, kedy sme mohli vyrovnať. Prvý gól sme dostali v podstate z ničoho, odvrátený rohový kop, ktorý sme si neustrážili a po teči sme nešťastne inkasovali. Penalta vzápätí na to nám už skomplikovala zápas. Myslím si, že v druhom polčase sme zareagovali celkom slušne, dostali sme sa do niekoľkých sľubných šancí, no nedokázali sme sa presadiť. Treba vyzdvihnúť, že sme hrali do dobre organizovanej obrany súpera, Ružomberok mal kvalitu a nikdy nie je ľahké hrať do bloku. Teraz sa treba pozerať pred seba, pracovať na sebe a stále si veriť. Videli sme na Slovane či v Trnave, že futbal hrať vieme a musíme tomu naďalej veriť. Je to otázka času, chalani vedia strieľať góly a nemyslím si, že trápenie v útoku bude trvať večne. Nasledujú ďalšie stretnutia a tie góly prídu tiež. Taký je futbal, občas čelíme aj prehrám, musíme sa z toho otriasť a nebáť sa ďalších zápasov. Pôjdeme do nich jednoznačne nastavení na víťazstvo."      

Peter Struhár, tréner MFK Ružomberok: "Musím pochváliť moje mužstvo, v tomto zápase sme mali nejaký zámer a splnili ho do bodky, i keď začiatok nebol jednoduchý. Žilina bola prvých 15 minút lepšia, chalani si museli zvyknúť na rýchlejšie presuny, aby sa vyrovnali agresivite, aby sme získavali lopty v priestoroch, v ktorých sme chceli, a z toho sme vyrážali do rýchlych útokov. Teší ma, že sme hrali po zisku lopty kombinačne a zapájali sme sa aj obrancami. Z tých striel, ktoré boli na bránku, sme boli efektívni, mali sme veľa nebezpečných útokov."

Základné štatistiky
718Prihrávky343
91Vyhraté súboje93
4Strely na bránku3
2Ofsajdy0
11Fauly18