Detail zápasu

5. kolo
sobota 21.08.2021, 18:00 | MFK Ružomberok
0:0
(0:0)
Góly
Domáci
Bez gólov
Hostia
Bez gólov
Karty
Zostavy
Rozostavenie
35
I. Krajčírik
19
L. Fabiš
3
J. Maslo
2
A. Mojžiš
13
M. Madleňák
4
O. Luterán
8
D. Takáč
15
Š. Gerec
29
A. Brenkus
20
T. Kostadinov
9
M. Regáli
25
Y. Bamidele Isa
7
M. Ristovski
79
D. Saymon
8
J. Grič
88
K. Savvidis
28
M. Bukata
29
M. Miković
23
F. Twardzik
26
S. Kóša
15
R. Procházka
71
D. Takáč
Doplňujúce informácie
Zápas navštívilo 887 divákov
Rozhodcovia: Pavel Ochotnický, Gabriel Ádám, Pavel Jánošík
Informácie k zápasu

Domáci mali už v 3. minúte obrovskú príležitosť na otvorenie zápasového účtu. Prihrávku Kostadinova do veľkého vápna Spartaka zachytil rukou Mikovič, no gólman hostí Dominik Takáč vystihol penaltu Brenkusovi. O šesť minút vypálil domáci Dalibor Takáč a jeho menovec medzi trnavskými žrďami vytiahol skvelý zákrok. V 12. minúte sa podobným spôsobom na druhej strane prezentoval Krajčírik, keď ľavačkou napriahol Bamidele. V 33. minúte mal brankár MFK plné ruky práce so štipľavou ranou Ristovského, ktorý šikovne vystrelil z otočky. V 40. minúte ďalekonosný priamy kop J. Masla poriadne natiahol Takáča.      

V 54. minúte poslal Kostadinov umnú loptu do šestnástky Spartaka a nabiehajúci Gerec v páde zblízka prekopol bránu. V 70. minúte z bezprostrednej blízkosti zakončil Bamidele a Liptákov ratoval J. Maslo. Po následnom rohovom kope išla tesne vedľa Twardzikova hlavička a vzápätí mal veľkú príležitosť Grič, no so štítom vyšiel Krajčírik. V závere ešte Bukata trafil ružomberské brvno. Solídny zápas v útočnom móde, v ktorom na oboch stranách zadné šíky prevýšili ofenzívne ťaženie, sa skončil deľbou bodov.

Peter Struhár, Ružomberok: "Kto by dal gól, ten by dnes vyhral. Začiatok zápasu sme boli lepší, v prvom polčase sme si vytvorili tri šance, hosťujúci brankár podržal svoj tím. Celý týždeň sme sa pripravovali na Trnavu, vedeli sme o jej silných stránkach. Úvod druhého polčasu bol vyrovnaný, medzišestnástkový. Čas plynul, my sme nedotiahli brejkové situácie na polovici ihriska, ľahko, nekvalitou sme strácali lopty a tým pádom sme sa nedostávali do finalizácie. V závere mali hostia šance a veľmi dobrý Krajčírikov zákrok nám zachránil bod."      

Michal Gašparík, ml., Trnava: "Snažili sme sa prísť pripravení, aby sme si odniesli tri body, čo sa nám nepodarilo, čiže sme sklamaní. V prvom polčase sa hralo hore – dole, bolo dosť strát, pričom my sme nemali potrebnú kvalitu v krídelných priestoroch, aby sme dotiahli naše kombinácie. V druhej polovici sme mali viac šancí, tlačili sme sa do víťazstva, no napokon sa od nás odvrátilo aj šťastie, keď od brvna sa lopta odrazila pred čiaru. Už som videl video a mal byť pokutový kop, lebo tejto situácii predchádzala ruka."

Základné štatistiky
435Prihrávky536
86Vyhraté súboje89
3Strely na bránku6
16Fauly17
6Zákroky brankára3