Detail zápasu

3. kolo
nedeľa 08.08.2021, 20:00 | Štadión Antona Malatinského
1:0
(0:0)
Góly
Domáci
Morong (62“)
Hostia
Bez gólov
Karty
Zostavy
Rozostavenie
1
D. Iliev
17
D. Radić
9
R. Jureškin
10
N. Gatarić
11
M. Popović
4
T. Hučko
13
H. Hurtado
14
A. Morong
22
A. Kadlec
93
R. Haša
23
R. Dias
25
A. Taiwo
29
M. Divković
6
A. Balić
14
A. Ciganiks
19
S. Njie
26
A. Schäfer
27
L. Vera
16
M. Brunetti
3
D. Beskorovajnyj
24
D. Kružliak
36
M. Jedlička
Doplňujúce informácie
Zápas navštívilo 140 divákov
Rozhodcovia: Michal Očenáš, Tomáš Vorel, Adam Jekkel
Informácie k zápasu

Dunajská Streda mohla ísť do vedenia už v 4. minúte, keď Schäfer videl vybehnutého brankára Ilieva a lobom skúšal otvoriť skóre, no netrafil bránu. Skóre sa nezmenilo ani v 9. minúte, keď sa Divkovič dostal k lopte a technickou strelou spoza šestnástky donútil Ilieva k zákroku. Sereď sa dostala k slovu až v 19. minúte, Jureškin centroval z ľavého krídla do šestnástky a našiel hlavu Hašu, jeho pokus však mieril nad bránu Jedličku. Nebezpeční hostia ohrozili bránu Serede aj v 26. minúte, Taiwo po centri Baliča z pravej strany hlavou zakončil tesne mimo. Záver prvého polčasu patril Seredi, v 41. minúte si prebral Jureškin loptu po autovom vhadzovaní a z otočky mieril nebezpečne nad brvno Jedličkovej brány. Neuspel ani Haša v 44. minúte, jeho pokus zo strednej vzdialenosti brankár hostí bez problémov chytil.      

V úvode druhého polčasu hŕstka prítomných divákov nevidela záživný futbal, oba tímy si dávali pozor na chyby. Prišla však 62. minúta, Morong sa ešte pred šestnástkou dostal k lopte od Gatariča, vyslal prudkú strelu a prekonal bezmocného Jedličku – 1:0. Zvýšiť náskok Serede mohol Haša v 75. minúte, keď chcel prekvapiť vybehnutého Jedličku, ale jeho pokus zo stredového kruhu mieril mimo brány. V 82. minúte striedajúci Rymarenko vyslal strelu po zemi, ale jeho pokus spoza šestnástky neohrozil bránu Serede. Záverečný tlak Dunajskej Stredy vážnejšiu šancu nepriniesol, Sereď sa ubránila a po tesnom víťazstve si pripísala prvé tri body do tabuľky.

Juraj Jarábek, tréner Serede: "Vedeli sme, že Dunajská Streda má kvalitný tím a ambície. Ako povedal ich tréner, dnes neboli efektívni, v druhom polčase nevystrelili na bránu. Pripravovali sme sa, vedeli sme, že bude platiť dobrá organizácia defenzívy a počkať si na svoju príležitosť. Gól bol z kategórie šťastných. Dunajská Streda si dnes nevypracovala čistú šancu, z tohto pohľadu musím chlapcov pochváliť za bojovný a kolektívny výkon. Tri body sú pre nás dôležité a verím, že nás to posunie do ďalších bojov."      

Antal Németh, tréner Dunajskej Stredy: "Sme nespokojní, prišli sme sem vyhrať, čo sa nám nepodarilo. Neboli sme dostatočne kreatívni, niektorí hráči nepodali výkon, aký sme od nich očakávali. V ďalších zápasoch musíme zabojovať, víťazstvá neprídu samé, body si musíme vybojovať."

Základné štatistiky
284Prihrávky561
78Vyhraté súboje77
3Strely na bránku2
9Fauly11
2Zákroky brankára2