Detail zápasu

3. kolo
sobota 07.08.2021, 18:00 | Mestský futbalový štadión
1:2
(0:0)
Góly
Domáci
Trusa (50“)
Hostia
Yem (53“)
Pirinen (81“)
Karty
Domáci
Hostia
Bez kariet
Zostavy
Rozostavenie
1
B. Száraz
38
J. Kotula
6
A. Artabe
19
M. Ranko
26
M. Vojtko
28
G. Neofytidis
10
I. Žofčák
7
T. Oshima
16
M. Begala
13
W. Kanu
29
M. Trusa
9
E. Ikoba
11
P. Azango
10
A. Zubairu
16
J. Kadák
71
A. Tučný
18
S. Lavrinčík
13
K. Madu
66
J. Pirinen
19
K. Pires
35
R. Yem
34
T. Fryšták
Doplňujúce informácie
Zápas navštívilo 810 divákov
Rozhodcovia: Boris Marhefka, Daniel Poláček, Pavel Jánošík
Informácie k zápasu

O prvú strelu zápasu sa už v 2. minúte postaral domáci obranca Artabe, ale z veľkej diaľky minul bránu a napokon to bol iba jeden z dvoch streleckých pokusov v prvom polčase. Ten priniesol najmä bojovný futbal, avšak s veľkým množstvom nepresností na oboch stranách. Tímy si nedokázali vypracovať gólové príležitosti ani zo štandardných situácií a tak v prvom dejstve dominovala defenzíva.      

Druhý polčas priniesol zaujímavejšie dianie. Po zákroku na Ošimu v 48. minúte sa domáci márne dožadovali pokutového kopu, no všetko si vynahradili o dve minúty neskôr. Trenčiansky brankár Fryšták podcenil center Žofčáka, podbehol loptu a Trusa ju pohodlne dopravil do brány - 1:0. Náskok Michaloviec však mal iba trojminútové trvanie, keď sa k strele z ostrého uhla dostal Yem a prestrelil brankára Száraza. Nasledujúce minúty patrili Trenčanom, ktorí herne ožili a snažili sa diktovať hru. V 82. min domáci neustrážili rohový kop Gažiho, k hlavičkovému zakončeniu sa dostal Pirinen a prekonal Száraza - 1:2. Trenčanom sa darilo držať hru ďaleko od vlastnej brány, často držali loptu na kopačkách a nepustili domácich k tlaku. Pre AS to bolo po šiestich zápasoch prvé víťazstvo v Michalovciach od marca 2016.

Miroslav Nemec, tréner MFK Zemplín Michalovce: "V prvom polčase sme boli lepší tím. Vyhrávali sme osobné súboje a dostali sme sa do jednej päťdesiatpercentnej šance. V druhom polčase sme spravili rotáciu v zostave, vyústilo to do streleného gólu. Potom sme po individuálnych chybách dostali dva góly a už sme so zápasom nedokázali nič spraviť."      

Peter Hlinka, tréner AS Trenčín: "Bol to zápas dvoch rozdielnych polčasov. V prvom dominovalo mužstvo Michaloviec, naši hráči robili veľa chýb a neriešili situácie inteligentným spôsobom. Nedokázali sme nájsť správne riešenia situácií a dostávali sme sa pod tlak. Až na jednu príležitosť však súper nemal gólové šance. Pred druhým polčasom sme boli hlasní v kabíne. Na moje milé prekvapenie sa mužstvo po inkasovanom góle nevzdalo, naopak, rýchlo vyrovnalo. Postupne sme kontrolovali hru, pridali sme aj druhý gól. Suma summarum je naše víťazstvo zaslúžené."

Základné štatistiky
373Prihrávky548
90Vyhraté súboje81
1Strely na bránku2
2Ofsajdy1
9Fauly7