Potvrdené, MFK Dukla nováčikom Niké ligy!

Potvrdené, MFK Dukla nováčikom Niké ligy!

MFK Dukla Banská Bystrica sa do Niké ligy vracia po najkratšom možnom čase.

Futbalisti MFK Dukla Banská Bystrica si vybojovali postup do Niké ligy už v apríli, keď sa v predstihu stali víťazmi druhej najvyššej futbalovej súťaže na Slovensku. Klub však následne musel splniť rozdielové podmienky účasti v Niké lige. Na májovom Prezídiu Únie ligových klubov padlo definitívne potvrdenie, a tak sa MFK Dukla po ročnej prestávke opäť predstaví v Niké lige.

„Na dnešnom zasadnutí Prezídia Únie ligových klubov bol klub MFK Dukla Banská Bystrica oficiálne prijatý do najvyššej súťaže. Po športovej stránke už dávnejšie splnili kritériá a dodali aj všetky legislatívne podklady tak, aby boli od novej sezóny právoplatným členom Niké ligy,“ potvrdil prezident Únie ligových klubov Ivan Kozák. 

PRVORADÝ CIEĽ JE JASNÝ   

Pod Urpínom sa tešia z návratu do Niké ligy, prvotné veľké nadšenie však medzičasom vystriedala poctivá príprava na novú sezónu. „Najväčšie emócie už opadli, veď postup sme definitívne potvrdili už päť kôl pred koncom. Následne sa začala tvrdá práca. Postupne sme začali rokovať s hráčmi, s ktorými počítame do budúcej sezóny a zároveň sme oslovili nových, o ktorých máme záujem. Vrátili sme sa v najkratšom možnom čase, takže ligové zápasy máme v živej pamäti,“ povedal generálny riaditeľ MFK Dukla Ján Roháč.   

Prvoradým cieľom banskobystrického mužstva bude v nováčikovskej sezóne bude podľa jeho slov udržanie sa v Niké lige: „Verím, že sa dobre pripravíme, posilníme káder a udržíme sa v Niké lige. Postupne môžu byť ambície iné, ale do prvého roku určite ideme s tým, že sa chceme zachrániť, etablovať sa a pokračovať v Niké lige aj v ďalšej sezóne.“

MFK Dukla v novej sezóne Niké ligy potiahne aj odchovanec Michal Ďuriš. Foto: MFK Dukla Banská Bystrica


NÁVRAT SKÚSENÉHO ODCHOVANCA   

Aj v najvyššej súťaži povedie tím MFK Dukla hlavný tréner Juraj Jarábek spolu so svojím asistentom Marekom Bažíkom. Klub takisto predĺžil spoluprácu s kapitánom Ľubomírom Willwéberom aj s ďalšími hráčmi a dosiaľ privítal dve posily, Nigérijčana Adewale Alabiho a odchovanca Michala Ďuriša.

Viac prezradil generálny riaditeľ MFK Dukla: „Boli sme spokojní s realizačným tímom, takže ten pokračuje aj v Niké lige, akurát do neho pribudol ešte Dominik Škubák z mládeže. Hráči s dlhšími kontraktmi pokračujú v mužstve a čo sa týka predstavených posíl, azda najviac zarezonovala správa o Michalovi Ďurišovi, ktorý sa do Dukly vracia po 16 rokoch. Veríme, že Michal odovzdá Banskej Bystrici skúsenosti, ktoré nazbieral počas svojej bohatej hráčskej kariéry a bude platným lídrom na ihrisku aj v kabíne. Je to osobnosť, ktorú budú ostatní hráči určite rešpektovať a tých mladších dokáže potiahnuť, usmerniť. Verím, že bude predĺženou pomocnou rukou aj pre trénerov, aby spoločne kabínu správne nasmerovali.“

Úvodné kolo Niké ligy 2026/2027 je naplánované na záver júla. MFK Dukla už tradične ako nováčik privíta na domácej pôde úradujúceho majstra. „Samozrejme, hneď prvý zápas je obrovský ťahák. Verím, že štadión sa zaplní a vytvorí sa dobrá atmosféra. Nech si fanúšikovia nájdu cestu na zápasy, aby im ligový futbal znovu chutil,“ zaželal si Ján Roháč na záver.