Po prehre 0:1 pod Pustým hradom sa zdalo, že ich osud môže byť spečatený. Futbalisti KFC Komárno sa však nestali prvým tímom z Niké ligy, ktorý by nezvládol baráž predposledného s druhým z druhej ligy. V odvete v Zlatých Moravciach zdolali Zvolenčanov 3:0 a po jednoznačnom priebehu spečatili záchranu.
Nebola to teda žiadna dráma v porovnaní s tou z posledného kola nadstavby, keď zdolali Prešov 1:0, dostali ho za svoj chrbát a tým pádom aj do druhej ligy. Paradoxne, KFC to v baráži vystrieľal ľavý obranca a hráč, ktorý v celej sezóne strelil jediný gól. Ondřej Rudzan najskôr pred prestávkou otvoril skóre a krátko po nej zavŕšil obrat na 2:1 v súčte dvoch zápasov. Poistku ešte potom pridal Ganbayar Ganbold. „Po zmene strán sme už jasne dominovali a myslím si, že sme mohli streliť aj viac ako dva góly. Dôležité však je, že sme sa udržali v najvyššej súťaži. Chlapci mi predpovedali, že strelím jeden gól a vidíte, napokon som skóroval dvakrát, takže mám dvojnásobnú radosť,“ rozhovoril sa po stretnutí český obranca Ondřej Rudzan a ďalej pokračoval: „Opakujem, podstatné je, že som pomohol mužstvu udržať sa medzi elitou.“
Bez dresu, ktorý venoval fanúšikom, oslavoval kapitán KFC Martin Šimko. Muž, ktorý je už dlho spätý s klubom z juhu Slovenska. „Obrovsky som si vydýchol, ale oceniť chcem aj súpera. Zvolenčania nám to poriadne sťažili. Boli sme nervózni vzhľadom na výsledok z prvého duelu a som skutočne rád, ako sme to zvládli,“ skonštatoval kapitán KFC, ktorý zažil ťažké druholigové boje v Komárne spojené s azylom v Šali v postupovej sezóne. Keďže výstavba štadióna trvala počas dvoch sezón v Niké lige, „fialky“ hrávali svoje domáce zápasy v Zlatých Moravciach. To sa nateraz končí. Výstavba nového stánku je na konci a prezident klubu Juraj Baráth už povedal, že štadión úspešne prešiel kolaudačným rozhodnutím. Vedenie klubu plánuje zaslať všetky potrebné dokumenty na odvolaciu komisiu Slovenského futbalového zväzu. To je základný predpoklad na to, aby KFC dostal licenciu na účasť v Niké lige pre nasledujúci ročník. Hráči sa už veľmi tešia na to, ako nastúpia doma. V podstate až teraz zažijú nováčikovskú sezónu. „To únavné cestovanie mi vôbec nebude chýbať. Už sa na to všetko veľmi teším,“ hovoril Martin Šimko a v podobnom duchu sa vyjadril aj tréner Norbert Czibor: „Myslím si, že fanúšikovia budú na nás chodiť v ozaj solídnom počte a na duely s najatraktívnejšími súpermi možno bude aj plno. Teším sa na to.“
Nuž a Norbert Czibor sa na to môže tešiť ako hlavný tréner. Mužstvo KFC prevzal tri kolá pred koncom nadstavby, keď z funkcie odstúpil dovtedajší kouč Mikuláš Radványi. Keďže záskok donedávna asistenta bol úspešný, prezident klubu Juraj Baráth už po stretnutí povedal, že s Norbertom Cziborom počítajú v klube ďalej. „Ak to je naozaj pravda, neviem sa už dočkať zápasov priamo v Komárne,“ usmieval sa od ucha k uchu.
REALISTICKÍ ZVOLENČANIA
Zvolenčania boli po zápase smutní, ale nie sklamaní. Uvedomovali si, že ak by dosiahli v Zlatých Moravciach postupový výsledok, bolo by to obrovské prekvapenie. Kvalita sa napokon ukázala. „Je mi smutno, ale chalanov chcem pochváliť. Príkladne bojovali, zápas odmakali a odjazdili,“ skonštatoval tréner Dušan Tóth.












