Žlto-modrí vstúpili do súboja s vedomím, že ak „šošonov“ nezdolajú a Slovan o deň neskôr uspeje v Trnave, v ôsmom kole na Tehelnom poli proti Bratislavčanom budú môcť rivalovi vytvoriť oslavný špalier. Keďže zvíťazili 3:1, nemuseli čakať na vývoj duelu v City aréne. Na pôde Slovana nastúpia s cieľom obhajcovi trofeje skomplikovať cestu za ôsmym majstrovským primátom za sebou.
Pritom do zápasu nevstúpili Dunajskostredčania dobre. Ani sa nenazdali a mohli prehrávať 0:2, lenže brankár Aleksandar Popovič zažiaril pri samostatných nájazdoch Daniela Hometa a Samuela Ďatka.
Tieto momenty akoby povzbudili hráčov DAC 1904 a postupne prebrali opraty zápasu. Ešte do prestávky otvoril skóre po centri Gaguu hlavou Andreas Gruber. Hoci po zmene strán z podobnej akcie vyrovnal Samuel Ďatko, žlto-modrí si pomohli v druhom polčase dvomi štandardnými situáciami. Presadili sa Alioune Sylla a prvýkrát v Niké lige v drese Dunajskej Stredy aj Nino Kukovec.
Domáci si zaslúžia pochvalu za to, že zvládli zápas aj napriek početným absenciám a v poriadne omladenej zostave. Tréner Branislav Fodrek z rôznych dôvodov nevyužil dlhodobé opory ako Ramadan, Djukanovič, Tuboly, Ouro či Trusa. „Chceli sme byť v tejto fáze sezóny na tom lepšie, ale tých negatívnych okolností sa nakopilo veľa. Počas celej jari nás trápia zranenia, k tomu treba pripočítať zimný prestup Damira Redziča do Salzburgu,“ povedal po stretnutí kapitán žlto-modrých Taras Kačaraba a na margo zápasu doložil: „Je skvelé, ako to naši mladí chalani zvládli, musím pred nimi zložiť klobúk. Hrali sme v rovnakom systéme ako Žilina, teda jeden na jedného. Splnili sme plán trénera, každý podal veľmi dobrý výkon, sme spokojní nielen s výsledkom. Bojovali sme ako jeden tím, pritom Žilina má mladé a dobré mužstvo.“
Dunajskostredčania majú stále teoretickú šancu na zisk titulu, i keď ťažko si predstaviť, že za tri kolá dokážu zmazať náskok Slovana Bratislava. Boj o prvenstvo už nemajú vo svojich rukách, hoci absolvujú ešte jeden zápas na Tehelnom poli. Žlto-modrí sa však dopredu nevzdávajú a najmä sa tešia z toho, že urobili dôležitý krok k tomu, aby obsadili druhé miesto v tabuľke. „Vieme, že prvé miesto sa pre nás v tejto chvíli javí už ako ťažko predstaviteľné, ale budeme bojovať. Dobre vieme, kde hráme ďalší zápas. Proti Slovanu to bude ťažké, ale dopredu nikto nevie, ako sa veci vyvinú,“ pokračoval Taras Kačaraba.
Tréner Branislav Fodrek už pred zápasom so Žilinou vyhlásil, že naháňačka Slovana je pasé a v tejto chvíli sa treba sústrediť na boj o druhé miesto. „To stále platí, i keď budeme bojovať. Podstatné však je, že sme odskočili Žiline,“ doložil kouč DAC 1904.
VEĽKÝ ZÁPAS V PIATOK
Žilinčania zápas nezvládli a dnes im patrí štvrtá priečka. V Niké lige si skomplikovali cestu do pohárovej Európy. Ak však v piatok v domácom finále Slovnaft Cupu zdolajú Košice, všetko bude zabudnuté. „Bude to úplne iný zápas ako v Dunajskej Strede, hráme doma a je to finále. Tréner nás určite výborne pripraví. Túto prehru musíme teraz hodiť za hlavy a sústrediť sa na to podstatné,“ skonštatoval jeden z najlepších v žlto-zelených farbách v MOL aréne Samuel Ďatko.












