Tréner Roman Skuhravý skončil v Podbrezovej

Tréner Roman Skuhravý skončil v Podbrezovej

Klub z Horehronia musí tri týždne pred štartom novej sezóny Niké ligy hľadať nového trénera.

Český futbalový tréner Roman Skuhravý opúšťa po troch rokoch FK Železiarne Podbrezová. V klube skončil na vlastnú žiadosť. „Železiari“ na svojom webe informovali, že už hľadajú za 49-ročného kouča náhradu.

Skuhravý prevzal kormidlo v Podbrezovej v júli 2021 a hneď vo svojej prvej sezóne dokázal doviesť tím do najvyššej súťaže. V premiérovom ročníku v Niké lige skončil tím pod jeho vedením na štvrtom mieste, čo je najlepšie umiestnenie klubu v jeho vyše storočnej histórii. V uplynulej sezóne 2023/2024 obsadili Podbrezovčania šiestu priečku, zároveň dokráčali až do semifinále Slovenského pohára.

„Tréner sa rozhodol nepokračovať ďalej v našom klube, ďakujeme mu za fantastickú robotu, ktorú pre nás urobil. Bude veľmi ťažké ho v pokročilom štádiu prípravy nahradiť. Budeme musieť veľmi rýchlo konať, pretože odchádzame na sústredenie. Situácia nie je jednoduchá, ale verím, že ju vyriešime najlepšie v rámci možností, ktoré máme,“ povedal pre klubový web Podbrezovej generálny manažér Miroslav Poliaček.

Skuhravý viedol Podbrezovú v 109 súťažných zápasoch. Z toho bolo 65 v Niké lige, 30 počas pôsobenia v 2. lige a 14 v pohárovej súťaži.