Tomáš Malec sa stal novou posilou Dukly

Tomáš Malec sa stal novou posilou Dukly

V sezóne 2013/2014 sa zaradil medzi najlepších ligových strelcov.

Klub MFK Dukla Banská Bystrica na svojom oficiálnom webe oznámil, že 31-ročný útočník Tomáš Malec sa stal novou útočnou posilou banskobystrického tímu. Obe strany podpísali ročnú zmluvu s možnosťou opcie.

V rozhovore pre klubový web si zaspomínal na svoje posledné pôsobenie v českom Prostejove, ale aj na angažmán v Senici, keď v baráži práve proti Dukle vsietil hneď tri góly.

„No je ten futbal nevyspytateľný, nikdy neviete,“ zareagoval s úsmevom. „Teraz to chcem vrátiť Banskej hlavne gólmi. Áno, spomínam si na to, boli to dva vyrovnané zápasy. Ale o rok Banská nakoniec postúpila a odvtedy spravila veľa dobrej roboty. Ďakujem všetkým, ktorí mňa a celý tím podporujú a verí, že si nájdu cestu na štadión a my za to budeme vyhrávať. Viem, že asi to nie vždy pôjde podľa predstáv, ale vždy treba zostať pozitívny a veriť.“   

Zároveň doplnil aj želanie v podobe tímovej méty: „Prial by som si, aby sme boli v prvej šestke.“   

Tomáš Malec je rodákom z Trenčína a v drese miestneho klubu zažil aj svoju premiéru v najvyššej slovenskej súťaži. Neskôr pôsobil aj v Liptovskom Mikuláši, v Dunajskej Strede a v spomínanej Senici. Vyskúšal si angažmány v Nórsku, Rakúsku, Českej republike, Litve, Poľsku či Lotyšsku a v sezóne 2013/2014 sa stal najlepším strelcom našej ligy (14 gólov).