Pravý kraj obrany Spartaka vystuží Libor Holík

Pravý kraj obrany Spartaka vystuží Libor Holík

Spartak angažovaním 26-ročného Čecha reagoval na nedávny koniec obrancu Kristiána Koštrnu v trnavskom tíme.

Český futbalista Libor Holík sa stal novou posilou Spartaka Trnava. Dvadsaťšesťročný obranca prichádza z Viktorie Plzeň a s tretím tímom uplynulej sezóny podpísal trojročnú zmluvu. Klub o tom informoval v stredu prostredníctvom svojho oficiálneho webu.

Holík vystuží pravý kraj obrany. V uplynulej sezóne obliekal dres Zlína, v ktorom bol na hosťovaní. Na svojom konte má viac ako 150 zápasov v najvyššej českej súťaži.

Jedným z kľúčových faktorov jeho príchodu bola účasť Trnavčanov v predkole Európskej konferenčnej ligy. „Áno, účasť v pohárovej Európe určite zohrala svoju rolu. Volal som aj s trénerom Gašparíkom a jeden telefonát mi stačil, aby som sa rozhodol ísť do Trnavy. Od Erika Jirku som toho veľa počul o trnavských fanúšikoch, takže sa veľmi teším a dúfam, že budú na štadión chodiť v čo najväčšom počte," povedal Holík pre klubový web.

Na odchode Koštrna aj zahraniční hráči

Spartak angažovaním tohto českého futbalistu reagoval na nedávny koniec obrancu Kristiána Koštrnu v trnavskom tíme. Klub sa s hráčom nedohodol na predĺžení zmluvy, a tak po trojročnom pôsobení odchádza ako voľný hráč. Okrem neho v klube skončila aj dvojica Tomáš Poznar a Samuel Štefánik. Hosťovanie sa skončilo Jánovi Bernátovi a Andrejovi Duričovi, ktorí v klube pokračovať taktiež nebudú.

Tréner Michal Gašparík už dávnejšie avizoval, že nové pôsobisko si bude hľadať aj trojica zahraničných hráčov Burke, Krizmanič a Oseni. „S Koštrnom sme sa nedohodli, čaká na niečo iné. Na jeho pozíciu by však mala prísť adekvátna posila, ostrieľaný hráč z českej ligy aj európskych pohárov. Zmluva sa končí aj Tomášovi Poznarovi a Samuelovi Štefánikovi, ktorí v klube ďalej nebudú pokračovať," okomentoval pre klubový web odchody z kádra Gašparík.

Novú zmluvu si však výkonmi v závere sezóny vyslúžil Jakub Paur, rokuje sa aj o predĺžení zmluvy s Lukášom Štetinom: „So Štetinom stále prebiehajú rokovania, ale myslím si, že je v záujme oboch strán, aby sme sa dohodli na pokračovaní. Ako už som spomínal, väčšina hráčov o ktorých mal klub záujem tu pokračujú a verím, že s kádrom budeme spokojní.“

V príprave dostávajú šancu aj mladíci

Do prípravy sa zapojila aj štvorica mladíkov z U17 (Trello, Daniel, Bukovský, Turanský), ktorí s klubom vycestovali aj na sústredenie do Slovinska. „Rozhodli sme sa pre model, že z U17 zoberieme štvoricu talentovaných chalanov, ktorí boli aj na majstrovstvách Európy.“

S klubom sa pripravuje aj Nicolas Kurej, ktorý v minulej sezóne zaujal v druholigových Malženiciach: „Marek Ujlaky a Patrick Karhan ukázali, aké sú dôležité Malženice, kde sa rozohrali. Nicolas Kurej sa takisto veľmi dobre ukazoval a chceme ho vidieť na tréningoch.“