Aj so šťastím prvýkrát pod Ščasným

Aj so šťastím prvýkrát pod Ščasným

Futbalisti Žiliny si upevnili tretiu pohárovú priečku v tabuľke víťazstvom 2:1 na ihrisku šiestej Podbrezovej.

Pre „šošonov“ to bol len druhý triumf v Niké lige v tomto kalendárnom roku (2-4-4), mimochodom znova nad Horehroncami. Podbrezová ťahá šnúru siedmich prehier za sebou! Pritom drvivú väčšinu zápasu boli domáci lepší, lenže totálne zlyhali v efektivite. Veľké šance spaľovali Galčík a Kováčik, neraz pri nich zažiaril hosťujúci brankár Belko. Keď muž medzi žilinskými žrďami už nezastavil strelu Sanusiho, tá smerovala do brvna. No a v samom závere za stavu 1:2 Okunola trafil na čiare stojaceho obrancu súpera.

Žilina teda uspela preto, lebo bola efektívnejšia. Do dvojgólového vedenia ju poslal Mário Sauer (prvý presný zásah priniesol MŠK gól po 342 minútach čakania), ktorý pri neúčasti Jána Minárika a Tomáša Hubočana nastúpil premiérovo s kapitánskou páskou. V závere striedajúci Christophe Kabongo aspoň skorigoval po odrazenej lopte. 

Mužstvo spod Dubňa si pripísalo prvé víťazstvo pod vedením nového kouča Michala Ščasného a história si nebude pamätať, že sa tak stalo s veľkou dávkou šťastia. Český tréner napriek tomu hodnotil zápas triezvo. „Musíme si priznať, že sme neboli lepší tím, čím nechcem dehonestovať výkon našich hráčov. Každý z nás si však určite uvedomuje, že to nebolo optimálne. Strácali sme veľa lôpt, nefungovala nám prechodová fáza a púšťali sme Podbrezovú do rýchlych protiútokov. Rovnako aj z postupného útoku sa domáci dostali do množstva šancí. To sú veci, ktoré musíme odstrániť, aby sme mohli byť úspešní. Víťazstvo a tri body berieme, mladému tímu ako sme my to určite môže pomôcť a pridať na sebavedomí. Vyzdvihol by som výkon Ľuba Belka, ktorý nás svojimi zákrokmi podržal, aj vďaka nemu si berieme domov tri body. Jedným dychom však dodávam, že ako celé družstvo víťazíme aj prehrávame,“ povedal tréner Žiliny Michal Ščasný, na ktorého nadviazal Ľubomír Belko: „Víťazstvo vnímame ako pozitívny impulz, ktorý padne nám aj novému trénerovi vhod. Musíme však pracovať ďalej, pretože v hre máme stále viacero nedostatkov. Pred záverom ligy a bojom o tretie miesto, ktoré je náš cieľ, je to dobré nakopnutie. Môj výkon a víťazstvo venujem nášmu trénerovi brankárov Milošovi Volešákovi, ktorý práve v deň zápasu oslávil okrúhlu štyridsiatku.“ 

Ľubomír Belko dal svojím výkonom šancu spoluhráčom rozhodnúť o víťazstve. Nuž a nepohrdol ňou Mário Sauer, ktorý pri svojej premiére s kapitánskou páskou rozhodol dvomi gólmi o triumfe na Horehroní. „Prežívame skvelé pocity, hoci sme nepodali želaný výkon. Musíme uznať, že Podbrezová si vypracovala viac šancí, bola nebezpečnejšia. My sme však boli efektívni, využili sme naše šance, a preto sme zvíťazili zaslúžene. Ale treba pochváliť aj Podbrezovú, ktorá bola v určitých aspektoch lepšia,“ poznamenal Mário Sauer.   

SKUHRAVÝ O ZAKOPANOM PSOVI 

Každý, kto sleduje pravidelne zápasy Podbrezovej, musí uznať, že výkony „železiarov“ sú podstatne lepšie, ako hovoria samotné body. „Bolo na nás vidieť, že sa s negatívnou sériou bijeme a nevzdávame sa. Do duelu sme vstúpili veľmi dobre, dostávali sme sa do streleckých pozícií. Teší ma, že napriek tomu, v akej sme situácii, sa mužstvo nevzdalo a chcelo s výsledkom niečo urobiť, čo je motív do ďalšej práce. Dostávame veľa gólov a nedávame ich, tam je pes zakopaný. Budeme pracovať ďalej,“ povedal po zápase tréner Horehroncov Roman Skuhravý.