Preview: Kolo plné kľúčových zápasov

Preview: Kolo plné kľúčových zápasov

Program 17. kola Niké ligy prinesie stretnutia tímov z prvej štvorky, ale aj boj o pozície.

V Podbrezovej privítajú Slovan, Košice budú hrať o dôležité body v Zlatých Moravciach a predposledné jesenné kolo vyvrcholí duelom v MOL Aréne.

Žilina – Spartak (piatok 17:30, Voyo, Nova Sport)   

Hneď v úvode 17. kola nás čaká zápas ako hrom. Pod Dubňom sa totiž stretnú domáci Žilinčania s hráčmi Trnavy v priamom súboji o druhé miesto. Oba tímy aktuálne ťahajú sériu víťazstiev, respektíve zápasov s bodovým ziskom a budú chcieť na ňu nadviazať aj v piatok podvečer. „Žlto-zelení“ bodovali v každom z posledných ôsmich duelov, pričom šesť z nich vyhrali. Spartak zas má na konte päť víťazstiev v rade. „Nečaká nás nič jednoduché, ale my hráme doma, na domácej pôde. Budeme chcieť Trnavu zdolať, odskočiť jej ešte na viac bodov a byť po zápase pozitívne naladení,“ povedal v rozhovore pre klubové médiá brankár Ľubomír Belko. Ich súper má však podobné zápasové plány, čo slovami na stránke Spartaka potvrdil navrátilec do zostavy Martin Mikovič: „Vieme, že sú pred nami a naše víťazstvo by znamenalo, že by sme ich preskočili v tabuľke a už by sa na to lepšie pozeralo. Rešpektujeme, že Žilina je doma silná, na umelke sú nepríjemní, ale už sme tam hrali veľa zápasov a vo viacerých sme ich takticky predčili. Tréneri ušili dobrú taktiku a my sme to do bodky splnili. Veľakrát sme tam prehrali, no teraz sme to zlomili a verím, že to natiahneme.“ Prvý vzájomný duel týchto mužstiev v aktuálnej sezóne skončil výhrou Žiliny 0:2.   

Zemplín – Skalica (sobota 15:00, Voyo)   

Do Michaloviec cestuje v 17. kole mužstvo Skalice. Ani jeden z tímov momentálne nie je vo svojej najlepšej forme, Skalica prehrala posledné tri zápasy a Zemplín stále čaká na svoj prvý ligový triumf. Zabojovať oň chce práve v domácom stretnutí so súperom, ktorý sa v tabuľke nachádza o dve priečky a dvanásť bodov nad ním. „Čaká nás mimoriadne dôležitý zápas. Skalica je silný protivník. Ideálnym súperom na zabodovanie rozhodne nie je. Takým ale nie je nikto v lige. My už musíme bodovať naplno a nemôžeme pozerať, komu budeme čeliť. Doma chceme konečne vyhrať,“ povedal odhodlane v rozhovore pre klubový web Michaloviec obranca Lukáš Šimko. V úvode septembra dokázala Skalica nad Zemplínom zvíťaziť 2:1.   

Podbrezová – Slovan (sobota 15:00, Voyo)   

Podbrezová odohrá v sobotu posledný domáci zápas v tomto kalendárnom roku a jej súperom nebude nik iný ako aktuálny líder Niké ligy, ŠK Slovan Bratislava. Hoci ich vzájomný duel v šiestom kole skončil výhrou „belasých“ 3:2, v minulej sezóne dokázala Podbrezová Slovan dvakrát zdolať. Tréner „železiarov“ Roman Skuhravý si uvedomuje silu súpera, so svojimi zverencami jej však chce bez zaváhania čeliť. „Bol by som spokojný, keby sme nadviazali na predošlé štyri zápasy proti Slovanu. To znamená, že sme štyrikrát hrali dobrý zápas, ktoré boli verejnosťou aj odbornou verejnosťou hodnotené veľmi vysoko. To si prajem, aby sme túto tendenciu udržali,“ povedal pre klubový web. V Zelpo Aréne pôjde o súboj prvého a štvrtého celku tabuľky. 

FC ViOn – Košice (sobota 15:00, Voyo)   

Košice sa naposledy tešili z víťazstva nad Zemplínom, prvým pod vedením trénera Jána Kozáka mladšieho. Tentoraz ich čaká duel v Zlatých Moravciach proti poslednému celku tabuľky. Psychická výhoda teda bude skôr na strane hostí, čo potvrdil na webe FC aj brankár Košíc Matúš Kira: „Je pravda, že ak vyhrávate, tak je pohoda a všetko ide ľahšie. Neúspech nepomáha a prekonáva sa ťažko. Viem sa vžiť do ich kože a pevne verím, že sa v sobotu s nami nenaštartujú.“ V šiestom kole Košice zvíťazili nad ViOn-om 1:0.   

Ružomberok – Dukla (sobota 15:00, Voyo)   

Ôsmy Ružomberok privíta cez víkend šiestu Banskú Bystricu. Liptákom zatiaľ jesenný finiš celkom vychádza, body brali v predchádzajúcich troch stretnutiach (1-2-0), vrátane duelu na Tehelnom poli. Bodovať však isto budú chcieť aj hráči Dukly, ktorí takisto bodovali v posledných troch zápasoch (2-1-0). Septembrový duel týchto celkov skončil remízou 1:1.   

DAC 1904 – Trenčín (nedeľa 17:30, Voyo, Dajto)   

Sedemnáste kolo bude finišovať v nedeľu v MOL Aréne. Proti sebe sa postavia mužstvá balansujúce na hrane vrchnej a spodnej šestky – piata Dunajská Streda a siedmy Trenčín. Po 16 kolách ich delia iba tri body, preto bude pre oba celky nedeľňajší zápas nesmierne dôležitý. „Potrebujeme a chceme vyhrať. Verím v naše víťazstvo, pretože mužstvo je dobre pripravené,“ povedal v rozhovore pre web DAC obranca Márk Csinger. Prvé vzájomné stretnutie v tejto sezóne dopadlo najtesnejšou výhrou AS (1:0).