Klub DAC 1904 predstavil nového trénera

Klub DAC 1904 predstavil nového trénera

Nový trénerský tím absolvuje prvý tréning s mužstvom v utorok.

Novým trénerom mužstva DAC 1904 sa stal Francisco Javier Muňoz Llompart, futbalovým menom Xisco Muňoz. Klub to oznámil v nedeľu napoludnie na svojich sociálnych sieťach a na stránke. 

Ide o 43-ročného španielského trénera, ktorý v minulosti pôsobil v Diname Tbilisi či v anglickom Watforde. Počas svojho pôsobenia v Gruzínsku získal s klubom titul, s Watfordom sa mu zase podarilo postúpiť do Premier League. Neskôr trénoval aj druholigový španielsky klub SD Huesca, cyperský Anorthosis Famagusta a naposledy ďalší anglický klub, Sheffield Wednesday. 

Spolu s ním prichádza do Dunajskej Stredy na pozíciu asistenta-videoanalytika aj Roberto Cuesta Roman a kondičný tréner Miquel Gomila Andreu.

„Sme radi, že sme sa dohodli s Xiscom. Je to dynamický mladý tréner s bohatými medzinárodnými skúsenosťami. Počas našej komunikácie sme našli porozumenie ohľadom cieľov pre túto sezónu a takisto aktuálnych silných a slabých stránok hráčskeho kádra. Celkovo môžem skonštatovať, že proces prebiehal hladko a sme pripravení pustiť sa do prípravy na nadchádzajúce dôležité týždne. Xisco, jeho dvaja kolegovia a ich zástupcovia pricestujú zajtra, aby podpísali zmluvu s naším klubom. Nový štáb sa pustí do práce s mužstvom v utorok,“ povedal pre klubový web výkonný riaditeľ DAC-u Jan Van Daele. Obe strany uzavreli kontrakt do konca sezóny s opciou na ďalší rok.