Trenčania opäť pomáhali tam, kde je to potrebné

Trenčania opäť pomáhali tam, kde je to potrebné

Vynovený Štadión Sihoť premiérovo zažil vyhodnotenie charitatívneho podujatia Hviezdy deťom.

Zápas 14. kola Niké ligy v Trenčíne medzi domácim mužstvom a hosťami zo Žiliny nebol len o futbale. Pozorní fanúšikovia si určite všimli deti, ktoré sprevádzali hráčov pri nástupe na začiatok stretnutia. Išlo o deti zapojené do charitatívneho projektu Hviezdy deťom, ktorého 15. ročník vyvrcholil práve pred piatkovým duelom.

Na vynovenom Štadióne Sihoť sa stretli zástupcovia klubu AS Trenčín, partneri podujatia a osobnosti športového a spoločenského života, aby odovzdali výťažok z 15. ročníka priamo tým, ktorí to najviac potrebujú. Suma vo výške 30 200 eur putovala do škôl, domovov sociálnych služieb, nemocnice a k subjektom pomáhajúcim utečencom či mentálne a zdravotne znevýhodneným deťom. Hlavný program podujatia sa uskutočnil v júni tohto roku, keď sa v trenčianskom Hoss Sport Center uskutočnil víkend plný športových a kultúrnych akcií. Od roku 2009, keď sa podujatie Hviezdy deťom konalo prvýkrát, venoval klub AS Trenčín spolu s podporovateľmi na charitatívne účely už 316 691 eur.   

„Sme veľmi radi, že sa nám aj tento rok podarilo udržať túto hranicu. Od začiatku to malo stúpajúcu tendenciu a posledné roky sa držíme na tejto krásnej sume, okolo 30-tisíc. Sme veľmi radi, že napriek neľahkým časom, ktoré všetci máme, sa nám to znova podarilo a že môžeme pomôcť tam, kde je to potrebné,“ povedala na margo 15. ročníka manažérka Hviezdy deťom Petra Drábová.