Marek Petruš končí v Michalovciach, takisto aj jeho asistenti

Marek Petruš končí v Michalovciach, takisto aj jeho asistenti

Otázku nového trénera chce klub vyriešiť čo najskôr.

Mužstvo MFK Zemplín Michalovce v tejto sezóne na ligovej scéne ešte nezvíťazilo a po ôsmich kolách mu so ziskom jediného bodu patrí dvanásta priečka tabuľky. Klub sa preto rozhodol pre zmenu na trénerskom poste a v utorok sa s kormidelníkom Marekom Petrušom dohodol na ukončení spolupráce. 

„S trénerom Marekom Petrušom sme sa rozišli po vzájomnej dohode. Spolu s ním končia aj asistent Erik Havrila a tréner brankárov Branislav Benko. Dôvod ukončenia spolupráce je jasný – jediný získaný bod zo siedmich zápasov je veľmi málo. Mužstvo nemalo jasnú hernú tvár a nezvládlo duely na vlastnom trávniku, keď štyrikrát po sebe prehralo a inkasovalo v nich až štrnásť gólov. Myslím si, že vzhľadom na kvalitu kádra sme určite mali nazbierať viac bodov,“ vyjadril sa pre klubový web člen predstavenstva MFK Zemplín Ján Sabol.

V stredu poobede čaká Michalovčanov súboj 3. kola Slovenského pohára vo Vranove nad Topľou a v sobotu pocestujú v rámci programu 9. kola Niké ligy do Ružomberka. V pohárovom zápase povedie mužstvo športový riaditeľ MKF Vladimír Rusnák, pričom čoskoro by chcel klub predstaviť Petrušovho nástupcu.

„Otázku nového trénera by sme chceli vyriešiť čo najskôr. Bol by som rád, keby bol nový kormidelník k dispozícii na sobotňajší duel v Ružomberku. V hre je viacero alternatív, naša prvá voľba je Peter Struhár, ktorý donedávna trénoval práve ružomberský tím. Verím, že dospejeme k dohode,“ ozrejmil Ján Sabol.