Zmena plánu priniesla tri body majstrovi

Zmena plánu priniesla tri body majstrovi

Futbalisti Slovana Bratislava zvíťazili v šlágri 8. kola Niké ligy nad Žilinou 2:0 a splnili úlohu favorita.

Belasí si upevnili šiestu priečku, pričom majú ešte dve dohrávky k dobru. Žilina po prehre 1:4 s Banskou Bystricou neuspela v druhom stretnutí po sebe. Úradujúci majster dosiahol veľmi cenné víťazstvo. Práve žlto-zelení sú totiž pre Slovan nepríjemný súper. Potvrdili to aj v minulej sezóne, keď v dueli s Bratislavčanmi dosiahli vyrovnanú bilanciu (2-0-2). V poslednom zápase na Tehelnom poli zvíťazili 1:0. 

Aj v nedeľu mohli dosiahnuť dobrý výsledok. V prvom polčase boli dlho lepší, lenže dve tutovky nevyužil Samuel Gidi. Slovan udrel z prvej šance krátko pred prestávkou, keď Tigran Barseghjan poslal výborný center na hlavu Davida Strelca a ten rozvlnil sieť. Po zmene strán sa tvrdou strelou do siete brankára Ľubomíra Belka presadil Tigran Barseghjan a stanovil na konečných 2:0. Mužstvu veľmi pomohol aj tréner Vladimír Weiss st., ktorý v priebehu zápasu zmenil rozostavenie zo 4-3-3 na 3-4-3, ktoré preferuje aj Žilina. Podporil ho striedaním po prvom polčase, keď namiesto útočníka Malika Abubakariho vybehol na ihrisko stopér Kevin Wimmer. Bránenie „chlap na chlapa“ Slovanu sedelo, v druhom polčase majster hru kontroloval a bez problémov zápas dotiahol do úspešného konca. 

„Vedeli sme, s čím Žilina príde. Odkedy som ju pochválil, hrá vynikajúco. Má mladých talentovaných hráčov s výborným trénerom, systém MŠK má hlavu a pätu, a nehrá sa proti tomu ľahko. K zmene rozostavenia som pristúpil, pretože dovtedy sme to so Žilinčanmi nevedeli ubehať. Súper už nebol potom taký dominantný. Dali sme dva pekné góly, ktorými sme sa psychicky dostali hore. Po prestávke sme si zápas rozumne ukontrolovali, aj keď súper bol naďalej nebezpečný. Víťazstvo si cením, pretože naozaj nie je ľahké hrať každé tri dni. Musel som urobiť veľa zmien, hráči boli po zápase Konferenčnej ligy s Klaksvíkom (2:1) veľmi unavení,“ povedal po stretnutí tréner belasých Vladimír Weiss st. 

Zdá sa, že Slovan Bratislava prekonal náročné obdobie. V tábore majstra z posledných piatich sezón nebola práve ideálna nálada. Belasí totiž nie tak dávno prehrali v play-off o skupinovú fázu Európskej ligy v Limassole s Arisom (2:6) a v Niké lige týždeň dozadu v Dunajskej Strede 1:3. Na oba neúspechy dokázali zareagovať. Vo štvrtok zvíťazili v 1. kole Konferenčnej ligy nad KÍ Klaksvík (2:1) a v nedeľu uspeli aj v dueli so Žilinou (2:0). „Teší ma, že sme začali víťaziť. Po prehre v Dunajskej Strede sme si vstúpili do sebavedomia a hoci posledné dva zápasy neboli z našej strany herne vydarené, zvíťazili sme a to sa počíta,“ poznamenal autor prvého gólu David Strelec. 

Prvý zápas za Slovan po vyliečení zranenia kolena odohral Jaromír Zmrhal. „Tri body nás tešia. Potrebovali sme ich, aby sme si udržali kontakt s čelom tabuľky. Bol to ťažký zápas, Žilina je právom hore. Má mladý a bojovný tím, ktorý veľa behá,“ dodal český krídelník.

SÚPER BOL EFEKTÍVNEJŠÍ 

Trénera Žiliny Jaroslava Hyneka mrzeli najmä nevyužité šance, ktoré „šošonov“ obrali o lepší výsledok. „Hrali sme tak, ako sa chceme prezentovať, čiže s odvahou i presnosťou. Výsledok sme stratili nepremenenými príležitosťami, najmä v prvom polčase. Duel mohol mať pokojne úplne iný vývoj, aj keď na Slovane sa za akéhokoľvek stavu nehrá ľahko. Súper zvládol zápas vďaka svojej efektivite a v závere si víťazstvo postrážil striedaniami a skúsenosťami. Z pohľadu efektivity i kvality vyhral zaslúžene. My sme si zápas prehrali nevyužitými šancami, nepresnosťou a následnou reakciou na to na začiatku druhého polčasu,“ povedal Jaroslav Hynek.