Stogólový Michal Ďuriš si želá najmä zostať zdravý a užívať si futbal

Stogólový Michal Ďuriš si želá najmä zostať zdravý a užívať si futbal

Väčšinu gólov vsietil Michal Ďuriš na zahraničných trávnikoch, no ten jubilejný strelil v Niké lige.

Tridsaťšesť slovenských futbalistov má aktuálne na konte sto a viac presných zásahov v najvyšších európskych súťažiach. Najnovším členom tejto prestížnej skupiny sa cez víkend stal útočník Michal Ďuriš. Rodák z Uherského Hradišťa dosiahol 100-gólovú hranicu počas zápasu na ihrisku Michaloviec. 

“Krásny pocit,” vyslovil na margo svojho ostatného gólu. “Hoci som si to nechcel veľmi pripúšťať, novinári ma posledný rok ,bombardovali', kedy to bude. Preto som rád, že sa mi to podarilo a že môžem patriť do takej skupiny hráčov. Ale ešte pre mňa nič nekončí, takže celé mi to možno dôjde až vtedy, keď zavesím kopačky na klinec.”

Prevažnú časť z tejto gólovej stovky oslavoval Michal Ďuriš na zahraničných ihriskách, najmä v Českej republike či na Cypre. Jubilejný presný zásah však prišiel v rámci našej ligy: “Začínal som v Dukle Banská Bystrica, kde sa to celé naštartovalo. Potom som pôsobil už iba v zahraničí. Na Slovensko som sa vrátil po trinástich rokoch a som rád, že ten gól padol, bez ohľadu na to, kde to bolo.”

Trojnásobný český šampión a držiteľ cyperského majstrovského titulu by mohol svojim gólom dať rôzne prívlastky. Ktorý z nich je pre neho najpamätnejší? “Ťažko vybrať jeden. Veľa gólov mi utkvelo v pamäti, najmä tie víťazné,” zareagoval.

Do ďalšieho pokračovania kariéry si však väčšmi, ako góly, želá iné veci: “Chcem byť najmä zdravý. Mám 35 rokov a viem, že futbalová kariéra nebude trvať večne. Aj preto som prišiel do Trnavy, aby som mohol ešte hrať na európskej úrovni. Chcem si predovšetkým užiť futbal, byť zdravý a pomôcť Trnave.”

AKO ŽIVÁ VODA

Michala Ďuriša v Klube ligových kanonierov (KLK) srdečne privítal Tomáš Medveď. “Miškovi som už volal a gratuloval som mu. Už veľmi dlho sme na neho čakali,” povedal predseda KLK s úsmevom. “Všetko sme pripravovali v duchu, že mu budeme odovzdávať ocenenie na Cypre, keď sa (k stovke) konečne prestrieľa. O mesiac pôjdeme hrať na Cyprus s internacionálmi, tak sme sa na to aj v tomto duchu pripravovali. Napokon však bleskovo prestúpil do Trnavy a my sme každý deň čakali, kedy sa mu to podarí. Sme šťastní, že máme nového člena, je to pre nás taká živá voda. Všetci sa tešíme a v spolupráci s ÚLK a Spartakom pripravujeme odovzdanie špeciálnej sošky, vyrobenej presne pre neho.”

Najnovší člen KLK je aktuálne jediným z tejto prestížnej spoločnosti, ktorý ešte má šancu svoj počet gólov navýšiť. “Veľmi by som nechcel, aby ma prekonal,” zasmial sa Tomáš Medveď, ktorý má na konte 103 gólov. “Samozrejme, žartujem. Bodaj by ich dal ešte dvadsať, tridsať. Hlavne nech mu drží zdravie a všetko bude v poriadku. Už to, že sa prestrieľal k stovke, je výnimočný výsledok. Verím, že nám urobí ešte veľa radosti, pomôže klubu a aj sebe prekonať ešte ďalšie veľké méty.”