Weiss st.: Všetkých by som bral do Slovanu

Weiss st.: Všetkých by som bral do Slovanu

Kouč aktuálneho majstra ŠK Slovan Bratislava Vladimír Weiss st. obhájil post najlepšieho trénera v rámci Fortuna ligy 2022/23. Ideálna jedenástka našej ligy sa mu pozdávala. „Bral by som všetkých,“ povedal po slávnostnom vyhlásení ankety.

Opäť to dokázal. Slovan nebol vždy lídrom ligy a počas sezóny musel i doťahovať náskok DAC 1904, no posledný mesiac zvládol najlepšie a je majstrom. Na trávniku bol lídrom belasých Vladimír Weiss ml., na lavičke jeho otec. Obaja obhájili víťazné posty z minulej sezóny. Vladimír Weiss st. sa stal najlepším trénerom sezóny a jeho syn je najlepším hráčom

„Vlada milujem nadovšetko, je to môj syn. Ukazuje kvalitu, ukazuje, že je osobnosťou v kabíne, je z neho dobrý manažér, kapitán, správny líder. Mňa teší, že sa ľudia chodia na neho pozerať. Keď prišiel do Slovanu, nebolo to ono. Sám som mu povedal, musíš niečo zmeniť. Neskôr som prišiel ja, zobral zodpovednosť na seba, za mužstvo, za mňa, za celý Slovan. Dáva do toho všetko a dva posledné tituly sú toho dôkazom. Nie je anjel, ľudia ho buď nenávidia, alebo milujú, tak to však býva s hráčmi, ktorí majú viac talentu ako ostatní,“ povedal po galavečere Jedenástka sezóny na adresu svojho syna Vladimír Weiss st.   

BRAL BY SOM VŠETKÝCH   

V ideálnej jedenástke sezóny je až šesť Slovanistov, okrem toho dvaja hráči DAC 1904 (Káčer a Krstovič), Róbert Polievka z Banskej Bystrice, Ľubomír Belko zo Žiliny či Marek Bartoš z Pobrezovej. Trénerovi belasých sa zostava pozdáva, chýba mu tam len jeden muž.  

„Chýba mi tam Jaba Kankava, ktorý si to zaslúžil. Tí hráči, čo sú tam, sú výborní. Všetkých by som do Slovanu bral. Či už sú to brankár Belko, Káčer, Polievka či Bartoš. Všetko sú to hráči, ktorí by mohli hrať v Slovane a máme o nich záujem. Uvidíme, čo sa Slovanu podarí. To, že sa tam dostalo toľko Slovanistov, je výsledkom práce v klube,“ dopĺňa Weiss, ktorý obhájil post najlepšieho ligového trénera. Za ním v hlasovaní skončil Adrián Guľa z DAC 1904.