Na Tehelnom poli návšteva sezóny. Weiss: „Treba myslieť na budúcnosť“

Na Tehelnom poli návšteva sezóny. Weiss: „Treba myslieť na budúcnosť“

Oslavy piateho titulu futbalistov bratislavského Slovana za sebou prilákali na Tehelné pole rekordnú návštevu sezóny.

Takmer 16-tisíc fanúšikov sa v sobotu večer bavilo aj napriek prehre 0:1 s Podbrezovou v záverečnom 10. kole nadstavbovej časti Fortuna ligy, čo sa však nedalo povedať o domácom trénerovi Vladimírovi Weissovi st. Ten bol sklamaný z výsledku i výkonu niektorých hráčov a na rovinu povedal, že v lete musí prísť k ráznemu rezu v kádri.

Na Tehelné pole prišlo 15606 fanúšikov, čo je rekord fortunaligovej sezóny 2022/2023


"Nemôžem byť spokojný, keďže sme prehrali posledný zápas s Podbrezovou. Určite sme radi, že sme získali titul, ale mali by sme sa so sezónou rozlúčiť inak. Mali sme 5-6 gólových šancí, ktoré musíme premeniť, keď chceme pomýšľať na dobrý výsledok. Mali sme hrať lepšie, nesmieme doma prehrať s Podbrezovou. Nech si hráči aj diváci užijú oslavy, ale treba už myslieť na budúcnosť. Je tu veľmi veľa roboty. Nemôžu tu ťahať desiati-jedenásti hráči, lebo prídu karty a tresty a potom to Slovan nezvládne. Ja sa idem osprchovať a pôjdem domov. Už mám vek na to, aby som tu skákal pod tribúnou," povedal Weiss st. vo chvíli, keď si jeho zverenci užívali oslavy s fanúšikmi na hracej ploche a neskôr na námestí pred štadiónom.

Kouč Slovana sa viac tešil na zaslúžený oddych. Nečudo, jeho tím účinkoval na troch frontoch a v skončenej sezóne absolvoval mamutiu 56-zápasovú porciu, čo je na slovenský tím unikátne číslo. "Tých zápasov bolo veľa. Klobúk dole pred tými hráčmi, ktorí to utiahli, bolo ich jedenásť-dvanásť. Niektorí dnes mohli hrať, ale nešli hrať. Z tohto pohľadu musí Slovan urobiť rázny rez, pretože najdôležitejšia niekedy nie je kvalita, ale povaha. Niektorí hráči musia odísť," povedal pre TASR. S vedením klubu ho v najbližších týždňoch čakajú rozhovory o posilnení kádra. "Každé mužstvo má jedného alebo dvoch hráčov, ktorí môžu hrať za Slovan. Aj Podbrezová má kvalitu a hráčov, určite by boli pre nás niektorí zaujímaví. My zas máme sedem-osem hráčov, ktorí tu nemajú čo robiť," priznal kouč Slovana.

Slovan zdvihol po zápase nad hlavu pohár pre majstra s názvom Esencia hry (foto:TASR)