FC ViOn ide do baráže, Podbrezová do play off o EKL zo 4. miesta

FC ViOn ide do baráže, Podbrezová do play off o EKL zo 4. miesta

32. kolo Fortuna ligy, resp. 10. kolo nadstavbovej časti bolo posledným v rámci Fortuna ligy 2022/23. Budú nasledovať ešte play-off o Európsku konferenčnú ligu a baráž o udržanie sa vo Fortuna lige.

Futbalisti FC ViOn Zlaté Moravce prehrali v záverečnom 10. kole nadstavbovej časti na ihrisku MFK Zemplín Michalovce 0:1 a budú tak hrať baráž o Fortuna ligu. V tabuľke obsadili predposledné 11. miesto, čaká ich súboj s druhým mužstvom II. ligy Tatranom Prešov. Prvý barážový duel je na programe v utorok 23. mája o 15:30 hod. v Ličartovciach , kde Tatran hráva svoje domáce zápasy, odveta sa uskutoční 26. mája o 20:30 hod. na štadióne fortunaligistu.   

Záverečné kolo nadstavby rozhodlo aj o konečnom poradí na 4. a 5. mieste tabuľky a teda aj o zložení semifinále play off o Európsku konferenčnú ligu (EKL). Na štvrtej priečke napokon skončila Podbrezová, ktorá v sobotu triumfovala na ihrisku majstrovského Slovana Bratislava 1:0. V semifinále play off o EKL sa stretne so siedmym Ružomberkom, ktorý si už dávnejšie zaistil prvenstvo v skupine o udržanie sa. Piate miesto obsadila Banská Bystrica, ktorá prehrala v Dunajskej Strede 0:1. V semifinále narazí na šiestu Žilinu. Tá v sobotu podľahla domácej Trnave 2:4, triumf Spartaka zariadil hetrikom Abdulrahman Taiwo.        

Play off o EKL sa hrá na jeden víťazný zápas, pričom výhodu domáceho prostredia majú Podbrezová a B. Bystrica ako lepšie postavené tímy v tabuľke po nadstavbovej časti. Semifinálové duely sú na programe v utorok 23. mája. Víťazi sa stretnú vo finále, ktoré je naplánované na piatok 26. mája. Ak sa v zápasoch nerozhodne v riadnom hracom čase, nasleduje predĺženie a po ňom prípadný rozstrel z 11 m.        

Víťaz play off získa miestenku do 1. predkola EKL. Už istú účasť v ňom má vicemajster FC DAC 1904 Dunajská Streda. Bronzovú priečku vo FL si už dávnejšie zaistil Spartak Trnava, ktorý si vďaka triumfu v Slovenskom pohári - Slovnaft Cupe vybojoval miestenku v 2. predkole EKL. Šampión Slovan Bratislava bude reprezentovať SR v Lige majstrov, začne v 1. predkole. Najvyššiu súťaž si v budúcej sezóne zahrajú futbalisti FC Košice, ktorí vyhrali II. ligu a postúpili do FL.        

Najlepším strelcom súťaže sa stal Nikola Krstovič, útočník Dunajskej Stredy strelil počas sezóny 18 gólov.

ĎALŠÍ PROGRAM FORTUNA LIGY: 

PLAY-OFF O EKL UEFA:   
Semifinále 1: Utorok 23.5.2023 o 17:30: Podbrezová  – Ružomberok (Voyo)  

Semifinále 2: Utorok 23.5.2023 o 17:30:  MFK Dukla – Žilina (Voyo)    

Finále: Piatok 26.5.2023 o 17:30: Víťaz semifinále 1 – Víťaz semifinále 2 (

výhodu domáceho prostredia má vyššie postavený tím v tabuľke po odohraných 32 kolách)   

BARÁŽ O FORTUNA LIGU:   

Utorok 23.5.2023 o 15:30 v Ličartovciach: Tatran Prešov – FC ViOn (Dajto, Voyo)  

Piatok 26.5.2023 o 20:30: FC ViOn  – Tatran Prešov (Dajto, Voyo)