​Ján Kocian na vlastnú žiadosť končí v Zlatých Moravciach

​Ján Kocian na vlastnú žiadosť končí v Zlatých Moravciach

Ján Kocian nebude pokračovať na pozícií hlavného trénera FC ViOn Zlaté Moravce. Z pozície hlavného trénera odchádza na vlastnú žiadosť. Dôvodom sú zdravotné problémy.

Hlavný tréner aktuálne predposledného tímu Fortuna ligy FC ViOn Zlaté Moravce Ján Kocian zo zdravotných dôvodov požiadal  o ukončenie spolupráce s červeno-modrými: 

,,Včera som požiadal majiteľa klubu ViOn Zlaté Moravce, pána Viliama Ondrejku o moje uvoľnenie z  funkcie hlavného trénera, zo zdravotných dôvodov. Aj keď nastali v poslednej dobe určité zlepšenia, momentálne mi môj zdravotný stav nedovoľuje venovať sa trénerskej práci tak, ako si to predstavujem,  preto som sa rozhodol k tomuto kroku. Vážim si ponuku majiteľa klubu,  ktorý mi dáva možnosť, zotrvať v štruktúrach klubu,” vyjadril sa  doterajší tréner ViOnu Ján Kocian.

"Otázku nového trénera by sme  chceli dotiahnuť ešte tento týždeň. Dovtedy je poverený vedením tímu  doterajší asistent Libor Fašiang,” povedal generálny manažér FC ViOn  Marek Ondrejka.

Bývalý reprezentačný tréner viedol ViOn od 5. mája tohto roku, keď ešte  v závere uplynulej sezóny nahradil Ľuboša Benkovského.