​Skalica oficiálne nováčikom Fortuna ligy

​Skalica oficiálne nováčikom Fortuna ligy

MFK Skalica je tretím nováčikom Fortuna ligy. Vstup Záhorákov medzi futbalovú elitu oficiálne potvrdilo hlasovanie Prezídia Únie ligových klubov.

Skalica splnila podmienky pre vstup do Fortuna ligy. Oficiálne sa tak stáva tretím nováčikom, ktorý bude figurovať vo Fortuna lige v sezóne 2022/2023. Vstup Záhorákov medzi futbalovú elitu potvrdilo Prezídium ÚLK v hlasovaní. 

„MFK Skalica získal pre sezónu 2022/23 osobitné povolenie pre vstup do Fortuna ligy na základe výsledkov mimoriadneho použitia klubového licenčného systému s podmienkou splnenia infraštruktúrnych kritérií do začiatku jarnej časti sezóny 2022/2023,“ informuje výkonný riaditeľ Únie ligových klubov Michal Mertinyák s tým, že Skalica bude svoje zápasy hrávať na domácom štadióne.   

Skalica ako tretí tím tabuľky uplynulého ročníka 2. najvyššej súťaže sa tak pridáva k dvojici nováčikov z Podbrezovej a Banskej Bystrice. Záhoráci striedajú Záhorákov, pretože Senica vo Fortuna lige figurovať pre nesplnenie licenčných kritérií nebude. Skalica sa aktuálne pripravuje na najvyššiu slovenskú súťaž, má za sebou už aj jeden prípravný zápas, v ktorom remizovala s Trnavou 0:0. Záhorákov povedie skúsený tréner Juraj Jarábek, ktorý bol v uplynulej sezóne na lavičke ŠKF Sereď.