​Program play-off o EKL a baráže o účasť vo Fortuna lige

​Program play-off o EKL a baráže o účasť vo Fortuna lige

Po poslednom 10. kole nadstavby Fortuna liga ešte nekončí. Nasleduje baráž o účasť vo Fortuna lige a play-off o Európsku konferenčnú ligu.

Fortuna ligu čakajú na konci mája napínavé duely o zotrvanie, resp. účasť vo Fortuna lige a play-off o Európsku konferenčnú ligu.   

PLAY-OFF O EURÓPSKU KONFERENČNÚ LIGU   

V play-off o poslednú, štvrtú, miestenku do pohárovej Európy sa stretnú tímy, ktoré sa umiestnia po skončení 10. kola nadstavby FL na 4. – 7. mieste tabuľky. Už s určitosťou je jasné, že 4. pozíciu obsadí DAC 1904. Na piatom či šiestom mieste bude Sereď alebo Žilina. Tím, ktorý obsadí 7. pozíciu, resp. vyhrá skupinu o udržanie sa, postupuje do play-off takisto a stretne sa práve s DAC 1904. Najlepšiu pozíciu má AS Trenčín, ktorý dve kolá pred koncom vedie tabuľku o 5 bodov a má všetko vo vlastných rukách. Už len zaváhanie AS a fantastický finiš Michaloviec môže zabezpečiť východniarom účasť v play-off, na Trenčín totiž strácajú 5 bodov. Najskôr je na programe v utorok 24. mája semifinále a v piatok 27. mája finále. Zápasy sa hrajú na jeden víťazný, výhodu domáceho prostredia má vždy lepšie postavený tím v tabuľke.  

BARÁŽ O ÚČASŤ VO FORTUNA LIGE   

Do baráže o účasť vo Fortuna lige idú predposledný tím z Fortuna ligy a druhý tím z 2. ligy. Už je jasné, že z fortunaligistov to bude FC ViOn Zlaté Moravce, ktorý sa stretne s jedným z trojice Podbrezová, Banská Bystrica či Skalica. Baráž sa hrá na odvety, v prvom zápase má výhodu domáceho prostredia druholigista, odveta sa hrá na štadióne FC ViOn.   

PLAY-OFF O UEFA EKL   

SEMIFINÁLE 

24.5. o 17:00: 5. tím FL vs. 6. tím FL (VOYO) 

24.5. o 19:30: DAC 1904 vs. 7. tím FL (VOYO)   

FINÁLE 

27.5. o 20:00: Víťaz semifinále ½  vs. Víťaz semifinále ½ (VOYO, NOVA SPORT)   

BARÁŽ O ÚČASŤ VO FL   

25.5. o 17:00: 2. tím II. ligy vs. FC ViOn (VOYO, DAJTO) 

29.5. o 17:00: FC ViOn vs. 2. tím II. Ligy (VOYO, DAJTO)