Veľké derby v znamení poslednej trnavskej šance na drámu

Veľké derby v znamení poslednej trnavskej šance na drámu

Pozvánka na zápasy 4. kola nadstavbovej časti Fortuna ligy.

Skupina o titul:

Žilina – Ružomberok (piatok, 17.00 - Nova Sport)

Regionálne derby načne fortunaligový program po reprezentačnej pauze, z ktorej sa do ružomberskej kabíny vrátil s najcennejšou skúsenosťou v národnom drese premiérovo útočník Martin Regáli. Možno aj zvýšené sebavedomie mu pomôže v Žiline, kam jeho tím pricestuje s obrovským štrnásťbodovým náskokom pred domácimi. Šošoni sú v tabuľke šiesti, Liptáci tretí iba o bod za Trnavou. „Ruža“ vyhrala oba vzájomné duely v tejto sezóne a najmä februárový domáci úspech 5:1 stojí za povšimnutie. Nájdu Žilinčania na dobre a kompaktne hrajúceho súpera zbraň na tretí pokus?


Dunajská Streda – Sereď (sobota, 18.00)

DAC vyhral jediný z posledných piatich zápasov, Sereď neuspela dvakrát po sebe. Stretnú sa súperi hľadajúci správnu formu pred záverečnou fázou sezóny. Seredčania už nemajú čo stratiť a určite by si minimálne radi udržali piatu priečku, ale ani pád na šiestu by nebol katastrofou. Naopak, Dunajská Streda chce viac ako súčasné štvrté miesto a čo najskôr sa potrebuje od Serede odtrhnúť a znížiť manko na Ružomberok. Nič iné ako domáce víťazstvo si preto jej hráči nepripúšťajú.

Trnava – Slovan (nedeľa, 17.00 - Dajto)

Najväčšie slovenské derby privíta prvýkrát od jesenných nechutností trnavský Spartak. Líder zo Slovana v poslednom čase strieda výhry s remízami, ale čo je dôležité, naďalej si drží bilanciu jedinej prehry v sezóne. S trinásťbodovým náskokom pred Trnavou už viac ako jednou rukou siaha na trofej a viacmenej je jasné, že Spartak má v nedeľu poslednú šancu boj o titul ešte prípadne zdramatizovať. Imperatív víťazstva preto visí nad bílími andelmi, ktorí zároveň nechcú stratiť druhú priečku, no favoritom zostávajú hostia. Tréner Weiss sa určite neuspokojí s ledabolým dokráčaním za trofejou a svoj tím bude chcieť držať v laufe pred letnými bojmi v pohárovej Európe.

Skupina o záchranu:

Liptovský Mikuláš – Trenčín (sobota, 16.00)

Séria ôsmich zápasov bez prehry je pre nováčika z Liptova ako sen. Tri výhry a tri remízy v tomto roku plus dva nerozhodné výsledky v závere jesene ho vystrelili na desiate miesto so sedemnásťbodovým (!) náskokom pred posledným Pohroním. Liptáci zároveň držia šesť bodov pod sebou Zlaté Moravce a je len na nich, aby sa vyhrali barážovej pozícii. Trenčín je v skupine o udržanie podľa predpokladov najsilnejší a už sa usadil na siedmej priečke, hoci zatiaľ iba o bod pred Senicou. Keďže Záhoráci sa trápia s existenčnými problémami, je predpoklad, že Trenčín hore aj zostane, no body z Popradu zadarmo určite nezíska.

Michalovce – Pohronie (sobota, 18.00)

Každý zápas je ďalšou šancou odraziť sa k lepším výkonom a bojovať o svetlo na konci tunela, ktoré by Žiarčanov zachránilo. Strata na ViOn je jedenásťbodová, čo sedem zápasov pred koncom stále nie je neriešiteľná situácia. Po víkende však už môže byť hraničná, a preto potrebuje Pohronie v Michalovciach vyhrať. Nádej jeho fanúšikov je obrovská, veď dve doterajšie víťazstvá zaznamenalo práve proti Zemplínčanom, ktorí azda doteraz krútia hlavami, ako také čosi dopustili. Nikoho iného Pohronie nezdolalo. Michalovce sú na deviatom mieste a stále živia šancu na siedmu priečku, ani pre nich preto doma neexistuje iné než trojbodové východisko. O to väčšiu drámu sľubuje samotný zápas.

Zlaté Moravce – Senica (sobota, 18.00)

Prehrami s Liptovským Mikulášom a Michalovcami si ViOn skomplikoval šance na vyhnutie sa baráži. Doma proti Senici, ktorá rieši nefutbalové problémy, potrebuje uspieť a hoci zápas nemá favorita, jeho hráči si určite veria. Z dvoch vzájomných zápasov vyťažili Zlatomoravčania štyri body. Záhoráci predvádzajú „hojdačkové“ výkony a výhry striedajú s prehrami. Naposledy neuspeli v Trenčíne (1:4), v sobotu však na nich čaká prijateľnejší súper. Sme zvedaví, s akou vervou bojovať nastúpia hráči bez výplat, klobúk dole pred ich doterajšími výkonmi.