Nová sezóna sa bude hrať s loptami adidas Tiro Pro

Nová sezóna sa bude hrať s loptami adidas Tiro Pro

Nová sezóna Fortuna ligy odštartuje s novými zápasovými loptami adidas Tiro Pro.

Fortuna liga 2021/22 sa odohrá výlučne s novými loptami adidas Tiro Pro, ktoré prináša partner Fortuna ligy spoločnosť R-GOL.com. Nová lopta z dielne adidas nahrádza doterajšiu Uniforiu, ktorú mohli fanúšikovia sledovať aj na nedávno skončenom európskom šampionáte. 

“Sme skutočne hrdí na to, že R-GOL.com je partnerom Fortuna ligy na Slovensku. Ako vieme, štandardy a očakávania komunity fanúšikov, hráčov či funkcionárov sú obrovské. Preto sme sa rozhodli dodať jednu z najlepších dostupných možností na trhu - adidas Tiro Pro,” vysvetľuje marketingový & PR manažér spoločnosti R-GOL Szczepan Skwarczyński.

Spoločnosť R-GOL.com je od minulého roka kľúčovým partnerom Fortuna ligy najmä v otázke zabezpečovania oficiálnych zápasových lôpt. Všetky kluby Fortuna ligy majú nové lopty k dispozícii už od štartu letnej prípravy. Na novej zápasovej lopte Fortuna ligy pracovali inžinieri s cieľom navrhnúť čo možno najlepšiu loptu, ktorá prinesie zážitky nielen pre hráčov, ale aj fanúšikov.

“Čo robí loptu Tiro Pro tak výnimočnou? Môžeme spomenúť množstvo funkcií, sústreďme sa ale na hlavné aspekty. Inžinieri, ktorí boli zapojení do navrhovania lopty Tiro Pro, sa pokúsili vyvinúť tú najlepšiu loptu. Testovali ju v rôznych situáciách s jediným cieľom, aby priniesla nezabudnuteľné zážitky pre hráčov aj fanúšikov. Lopta je vyrobená z najlepších materiálov a podľa najmodernejších metód. Panely sú lepené priamo na kožu. Okraj panelov nie je tvarovaný, je ale zvinutý pod sebou, aby poskytoval bezšvový vzhľad a dojem pre lepšiu kontrolu a priľnavosť. Pre ešte lepší výkon na ihrisku má lopta mikrofibrové vlákna s textúrou TPU v pyramidálnych tvaroch,” vysvetľuje Szczepan Skwarczyński.

V uplynulom ligovom ročníku bola oficiálnou zápasovou loptou adidas Uniforia Pro, ktorú nahrádza jej mladší nasledovateľ. S loptou Tiro Pro sa budú hrať všetky zápasy. Veríme, že prinesie veľa gólov. V čom je ale zásadný rozdiel medzi oboma loptami? 

“Lopta je dostupná takmer vo všetkých krajinách na svete. Množstvo asociácii, klubov a líg sa pre ňu rozhodlo ako pre oficiálnu zápasovú loptu vzhľadom na jej kvalitu, dizajn či exkluzivitu. Čím sa líši od ostatných lôpt adidas - napríklad od Uniforie? Je to ako vyberať si medzi Ferrari a Lamborghini. Oba sú odlišné, ale oba sú skvelé. Hlavným rozdielom je dizajn, množstvo panelov a ich tvar. Ide iba o vizuálne aspekty, ktoré nemajú žiaden vplyv na kvalitu či výkon,” dodáva na záver Szczepan Skwarczyński zo spoločnosti R-GOL.com.