Bol to infarktový zápas. Súboj posledného s predposledným. V poslednom kole. Ak sa chcelo Komárno vyhnúť priamemu zostupu, muselo proti Prešovu získať tri body. Tatranu stačila aj remíza, no v prípade víťazstva a zároveň zakopnutia Skalice s Ružomberkom mohol dokonca poskočiť na desiatu priečku a zachrániť sa bez nutnosti baráže.
Tú si napokon zahrajú futbalisti KFC, ktorí v utorok nastúpia na pôde Zvolena a potom v odvete v sobotu v Zlatých Moravciach. Prešovčanov totiž zdolali 1:0 po góle Alena Mustafiča. Lepšie vstúpili do stretnutia, do vedenia išli zaslúžene, ale aj tak mohli vypadnúť. Po zmene strán totiž Tatran pridal a v nadstavenom čase strelil gól na 1:1 kapitán Martin Regáli. Videoarbiter ho skúmal dlhých päť minút a napokon ho hlavný rozhodca Ivan Kružliak neuznal. Asi netreba opisovať, aké silné emócie ovládli po tomto momente oba tímy.
„Dosiahli sme veľké víťazstvo. Bol to náročný zápas a celkovo máme za sebou náročné týždne najmä z mentálnej stránky. Som veľmi šťastný, že sme to zvládli. Chceme si to užiť, ale len v tento deň, keďže sme veľa zápasov nevyhrali. Od nedele sa začneme pripravovať na utorok a na Zvolen, aby sme to doklepli do víťazného konca,“ povedal po stretnutí kapitán Martin Šimko, ktorý mal na víťazstve nemalý podiel. Veď práve jeho hlavičku bravúrnym spôsobom vytlačil brankár Pavol Bajza pred Alena Mustafiča, ktorý loptu doklepol do siete. To všetko sa stalo v zápase, pred ktorým si prebral pamätný dres za 200 štartov v drese Komárna. „Som šťastný, že sa mi podarilo z pozície stopéra takto pomôcť, že som bol pri góle a že to tam veľmi dobre zavrel Alen Mustafič. Keď však ku koncu rozhodca preskúmaval gól Prešova, bolo to veľmi náročné. Dozvedeli sme sa, že nešlo o žiadny faul, ale kreslia ofsajdové čiary. Som rád, že to pozerali dlho, že boli trpezliví a urobili všetko, aby vyniesli správny verdikt. Ja som sa len modlil, aby to bol ofsajd. Takže super!“
Tento úspech ide aj za dočasným trénerom Norbertom Cziborom. Keď sa v priebehu nadstavby o udržanie rozhodol odísť od kormidla Mikuláš Radványi, poverenie viesť mužstvo do záveru sezóny dostala práve jeho pravá ruka. Prvú úlohu zvládol. „Náš plán nám vychádzal, hráči ho plnili do bodky. Defenzíva bola úplne v poriadku, v prvom polčase sme s loptou na kopačkách robili presne to, čo sme chceli. Boli sme koncentrovaní pri štandardných situáciách. Po zmene strán hostia vystupňovali tlak, pomohli si dlhými loptami. Preto sme preskupili rady, zmenili systém, chceli sme kontrolovať defenzívu a hrať na brejky. To sa nám aj podarilo, hoci sme inkasovali po štandardnej situácii. Ani sám neviem, ako som to prežil. Našťastie, išlo o ofsajd. Chalanom som povedal, že si zaslúžia, aby hrali na novom štadióne v Komárne prvú ligu. Samozrejme, sezóna sa pre nás ešte neskončila. Čaká nás baráž a Zvolen, kde poznáme prácu trénera a máme tam aj našich bývalých spoluhráčov. Musíme sa na nich dobre pripraviť. Čaká nás tuhý boj,“ povedal Norbert Czibor.
HAVRILA SA OSPRAVEDLNIL FANÚŠIKOM
Prešovskí hráči nenašli sily, aby predstúpili pred médiá. Za kabínu rozprával len tréner Erik Havrila. „Chcem sa ospravedlniť našim fanúšikom. Je to obrovské sklamanie. Celú sezónu za nami stáli a chodili na každý jeden zápas, podporovali nás vo veľkom počte. Nezaslúžili si takýto koniec. Osobne ma to veľmi mrzí. Akoby nám prílišná zodpovednosť zväzovala nohy. Komárno hralo v prvom polčase lepšie. Po zmene strán chalani išli za gólom, prevzali sme iniciatívu. V nadstavenom čase sme aj skórovali a boli to obrovské emócie. Naposledy som niečo také zažíval, keď sa mi narodila dcéra. Prišiel však zásah videoarbitra… Mali sme tam potom ešte jednu šancu, ale bolo toho málo. Prežívame obrovské sklamanie,“ povedal Erik Havrila.













